Dekorasyona Göre Koltuk Örtüsü Seçme Rehberi

0
453

Yaşam alanlarında ana mobilyaları değiştirmeden de bazı küçük dekorasyon uygulamaları ile yepyeni bir enerji yaratabilirsiniz. Hemen her evde yer verilen değişmez mobilyalardan birisi de koltuklardır. Ancak onlar uzun dönemli mobilya grubuna dahil parçalardır. Yenileri ile değiştirmek çok kolay olmasa da şık bir koltuk örtüsü ile işlevsel bir estetik yaratmak ise bir o kadar zahmetsiz. Zamansız dekorasyon parçaları olan koltuk örtüsü seçimini genel dekorasyon tarzına uygun yaptığınızda birden ortamın havasının değiştiğine tanık olabilirsiniz. Mekanın duvar rengine, koltuğunuzun desenine ve rengine göre model seçimi yapmak mümkün. Püskül detaylı, boncuklu, örme ya da kadife kumaştan yapılmış dekoratif bir örtü ile şık bir dokunuş bırakabilirsiniz. Yataş Bedding koleksiyonunda yer alan trendleri yansıtan koltuk örtüsü tasarımları ile bu şıklığı yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Salonda Estetik Bir Dokunuş: Püskül Detaylı Koltuk Örtüsü

Salonda ya da oturma odasında kullandığınız koltuklar, farklı bir dekorasyon stiline geçtiğinizde uyumsuz gibi görünebilir. Koltuklarınızın artık modasının geçtiğini düşünüyorsanız o zaman şık bir koltuk örtüsü ile çok şeyin değişebileceğine hazır olun. Çünkü doğru bir seçimle koltuk üzerine koyacağınız bir örtü salon ya da oturma odanızın havasını değiştirmeye yetebilir. Bunu nasıl yapabilirim? diyorsanız öncelikle duvar rengini dikkate alarak, seçiminize başlayabilirsiniz. Duvar rengi ile zıt bir renk koltuk örtüsü seçtiğinizde koltuklarınıza dikkati çekerek kontrast bir şıklığa imza atmış olacaksınız. Yapacağınız seçimlerde koltuk rengini ve desenli olup olmamasını da göz ardı etmemelisiniz. Koltuklar desenli ise düz renk bir koltuk örtüsü kullanabilirsiniz. Düz, sade tasarımlı bir koltuk için boncuklu, püsküllü gösterişli bir koltuk şalı deneyebilirsiniz. Böylelikle yaşam alanlarında kullanacağınız bu dekoratif detayla çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Oturma odanızın biraz daha canlılığa ve dinamizme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız o zaman dekorasyona hareket katmak için canlı renklere yer verebilirsiniz.

Oturma Odasında Minimalist Bir Dokunuşla Çarpıcı Bir Görünüm

Küçük oturma odaları ya da salonlar için geometrik çizgilere sahip, kırık beyaz, kum beji gibi tonlardaki minimalist çizgiler ideal bir seçim olabilir. Büyük gösterişli salonlar için kadifemsi, süet görünümlü ya da örme kabarık modelleri tercih edebilirsiniz. Kadifenin sofistike görünümü ile salonunuzda bütüncül bir estetik yakalayabilirsiniz. Püsküllü, çarpıcı renk tonları da yine geniş alanlardaki koltuk örtüsü seçimi için şık bir alternatif oluşturabilir. Mobilyanızdan hafif sarkan duruşu ile bohemliğin atmosferini fazlası ile hissettiren modeller, konfordan çok daha fazlasını sağlar.

Yaşam Alanlarınızın Enerjisini Yataş Bedding Koltuk Örtüsü ile Yenileyin

Dekoratif ve işlevsel bu ürünün aynı zamanda leke tutmayan, kolay temizlenebilir materyalden olması ve mümkünse çift taraflı kullanımı konfor yaratır. Koltukta uzanırken, günün tüm yorgunluğunu atmanız için oturma odalarında yumuşak, örme koltuk örtüsü tercih edilebilir. Aynı zamanda kolay buruşmayan, kayma yapmayan koltuk örtüsü modelleri ile dinlenirken konforun keyfini yaşayabilirsiniz. Yataş Bedding ev tekstili kategorisinde yer alan yumuşak ve hafif müslin kumaştan yapılan Flint Koltuk Şalı ihtiyacınız olan dinlenme ortamını fazlasıyla size sunacak. Dekorasyona vintage bir dokunuş bırakan bu model, yüksek hava geçirgenliği sayesinde dört mevsim rahatlıkla kullanılabiliyor. Kış günü dinlenirken sıcak bir dokunuşla bedeninizi saran koltuk örtüsü tasarımları, aynı zamanda dekorasyonda zahmetsiz bir şıklık sunuyor. Kış dekorasyonunda ayrıcalıklı bir yeri olan Cling modeli ise akrilik örme dokusu ile sımsıcak ve yumuşacık bir dinlenme ortamına davet ediyor. Yataş Bedding’in trendleri en kaliteli materyallerle buluşturarak tasarladığı özgün koltuk örtüsü modelleri ile işlevsel ve estetik yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Bütçenizi fazla yormayan koltuk örtüsü fiyatları ile zevkinize ve ihtiyacınıza uygun kaliteli ve şık tasarımlarla evinizi buluşturabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here