Hayat Kolaylaştıran Çekmece Düzenleme Fikirleri

Çoğumuzun evi, ihtiyacımızın olduğunu düşündüğümüz büyüklükteki dolaplar için pek uygun değil. Peki ne yapacağız? İşimize yarayacak çekmece düzenleme fikirlerini uygulayacağız. İşte, sizin için hayatınızı kolaylaştıracak çekmece düzenleme önerileri

0
5824

Çoğumuzun evi, ihtiyacımızın olduğunu düşündüğümüz büyüklükteki dolaplar için pek uygun değil. Peki ne yapacağız? İşimize yarayacak çekmece düzenleme fikirlerini uygulayacağız. İşte, sizin için hayatınızı kolaylaştıracak çekmece düzenleme önerileri

Ne kadar düzenli olmaya çalışsak da koşturmaca içerisinde bazen ne düzenli çekmece kalıyor, ne de düzenli dolaplar. Buna pek çok şeyin sebep olduğu bahanesini üretmeye çalışsak da işin özünde aldığımızı, aldığımız yere koymak yatıyor. Ancak öncesinde dolapları kolay ulaşabilecek şekilde düzenlemek gerekiyor. Bu yüzden bugünkü konumuz çekmece düzenleme fikirleri

Düzensiz dolaplar için çokça sebep üretilebilir aslında. Bu sebeplerden biri çekmecelerin yeterli büyüklükte olmamasıdır. Şöyle bir özeleştiri yapmamız gerek ki, dolaplar bize hiç bir zaman yetmiyor. Yani bolca dolabımız da olsa yetmediğini söyleyebiliyoruz. Buradaki sorunlardan biri de belirli aralıklarla dolap temizliği yapmamak. Çoğumuzun evi, ihtiyacımızın olduğunu düşündüğümüz büyüklükteki dolaplar için pek uygun değil. Peki ne yapacağız? Elbette, elimizdeki ile yetineceğiz ve çokça işimize yarayacak çekmece düzenleme fikirlerini uygulayacağız. İşte, sizin için hayatınızı kolaylaştıracak bir kaç çekmece düzenleme önerileri

Çekmece Düzenleme Fikirleri

1 Çekmece düzenleme önerileri 2_mini

Çekmece düzenleme dediğimiz zaman genellikle yatak odalarındaki takı ve çamaşır çekmeceleri geliyor. Ancak banyo ve mutfak çekmecelerine dair çözümler için de buradaki fikirleri kolaylıkla uygulayabileceğinizi hatırlatmak istiyorum.

Söz konusu çekmece düzenleme olduğu zaman pek çok yapı markette de bulabileceğiniz çekmece düzenleyicileri kullanabilirsiniz. Özellikle çorap ve çamaşırları çekmece içine dağılmayacak şekilde koymanızı sağlayacaklardır.

Bu çekmece düzenleyiciler gibi kendi düzenleyicinizi de yapabilirsiniz elbette. Çekme düzenleyici yapmak için kullanılan ilginç malzemelerden biri pvc borular… Yanlış okumuyorsunuz! Yaratıcı çözümler arayan biri, ortalama kalınlıktaki pvc boruları kestirmiş ve fularlarını düzenlemek adına çekmecenin içine tıpkı yukarıdaki gibi yerleştirilmiş.

Benim de kullandığım, oldukça uygulanabilir olduğunu düşündüğüm fikirlerden biri aşağıdaki. Plastik veya mika küçük kek kalıpları, özellikle küpe veya yüzük gibi küçük takıları organize etmek için kullanabilirsiniz. Benzer şekilde küçük kahve fincanlarınızı aynı amaçla kullanabilirsiniz.

2 Çekmece düzenleme önerileri 1_mini

Peki makyaj malzemeleri konusunda ne yapılabilir? Tüm malzemeleri makyaj çantasında taşıyamayacağımıza göre banyoda veya yatak odasında onlar için bir alan oluşturmamız gerekiyor. Öylesine çekmece içine atmak da bir seçenek elbette ama aradığımızı kolay bulabileceğimiz bir çözümü hepimiz tercih ederiz. Pazardan veya ucuzcu mağazalardan 1 TL’ye bile kolaylıkla bulabileceğiniz, çeşitli boyutlardaki plastik kaplar da çekmece içi düzenlemesi için oldukça yararlıdır.

Yukarıda da belirttiğim gibi plastik kaplar çekmece düzenleme için iyi bir fikir olmakla birlikte varsa evdeki küçük kutuları da değerlendirebilirsiniz. Özellikle çikolata kutulara veya takıları satın alırken verilen küçük kutular çekmece içlerine rahatlıkla sığacağından kullanılabilir. Biraz daha süslü bir görüntüsü olsun isterseniz desenli bantlarla veya kumaşları yapıştırarak, kutuları dekoratif bir hale getirebilirsiniz. Yazıları takip edenler, renkli bantları kullanarak dekoratif pek çok eşya yaptığımızı hatırlayacaktır. (Desenli bantlarla süsleme fikirlerini öğrenmek için BURAYI tıklayabilirsiniz)

3 Çekmece düzenleme önerileri 5_mini

Elbette yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Önemli olan mevcut imkanlara ayak uydurabilmeyi istemek ve elinizdeki seçenekleri doğru değerlendirmek. İşte bu örnek olacağını düşündüğüm güzel bir fikir var sırada

Az önceki sayfalarda da belirttiğim gibi kutuları çok güzel bir çekmece düzenleyicisi haline getirmek sizin elinizde. Bunun için büyük kutular da gerekmiyor üstelik. Cipslerin, corn flakes kutuları pekala da bu iş için kullanılabilir. Bunun için yapmanız gerekenler de oldukça basit aslında. Öncelikle kutuları çekmecenin yüksekliğine göre keserek işe başlıyorsunuz. Ardından kutuların dışının ve içinin görünümünü güzelleştirmek için kaplama kağıtlarıyla veya desenli bantlarla kaplıyorsunuz. Her bir kutuyu isteğinize göre bu şekilde hazırladıktan sonra geriye sadece çekmece içine yerleştirmek kalıyor.

4 Çekmece düzenleme önerileri 7_mini

5 Çekmece düzenleme önerileri 8_mini

Sizler de isterseniz aşağıda sizler için bir araya getirdiğimiz galeriden ilham alabilir veya kendi fikirlerinizi geliştirmeyi deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here