Çalışma Masası Düzenleme Fikirleri

Çalışma Masası Düzenleme Fikirleri : Herkesin bir çalışma düzeni vardır elbet ama genellikle karmaşık ofis veya masa düzeni çalışmaya olan isteği azaltıcı bir etki göstermektedir. Derli toplu ofis ve çalışma masası hem ferah bir ortam yaratır, hem aradığınızı kolaylıkla bulacağınız için vakit kazandırır.

1
13333

Çalışma Masası Düzenleme Fikirleri : Herkesin bir çalışma düzeni vardır elbet ama genellikle karmaşık ofis veya masa düzeni çalışmaya olan isteği azaltıcı bir etki göstermektedir. Derli toplu ofis ve çalışma masası hem ferah bir ortam yaratır, hem aradığınızı kolaylıkla bulacağınız için vakit kazandırır. Sadece bu sebepler bile daha kolay işe odaklanmanız ve verimliliğinizi arttırmanız için yeterlidir. Bu durum çocuklarınız için de geçerlidir. Okula dönüş hazırlıkları yapılamaya başlanacak yakında. Uzunca bir tatilden çıkan çocukların okula ve derse daha kolay adapte olmaları için, derlediğimiz çalışma masası düzenleme fikirleri ile, masa düzeni oluştururken sıkıcı bir masayı ilgisini çekebileceği, eğlenceli hale de getirebilirsiniz. İşte daha düzenli çalışma masaları için bir kaç küçük öneri,

1 kabloları nasıl düzenlemeli_mini

1- Çalışma Masası Düzenleme için Kabloları Düzenleme : Bana kalırsa ofislerdeki en kötü ve karmaşık görüntülerden biri kabloların oluşturduğudur. Bilgisayarın, yazıcının, telefonun derken tam bir karmaşa söz konusudur. İşte bu kabloları düzenlemek, hangi kablonun neye ait olduğunu kolayca bulabilmek için 2 öneri. Benim en çok ilgimi çeken, masa kenarına büyük kağıt klips/ataş takmak ve kablo uçlarını buraya koymak… Bir de tabii kabloları tıpkı yukarıdaki gibi isimlendirebilirsiniz.

2 kutuları değerlendirme fikirleri_mini

2- Çalışma Masası Düzenleme için Boş Kutuları Değerlendirme : Bir masa düzeni oluşturmaya çalışırken öncelikle olarak gerekli ve az gerekli olanları ayırmalısınız. En çok kullanacağınız malzemeler elinizin hemen altında olmalı. Bu konuda boş ayakkabı kutuları da değerlendirilebilir. Ayakkabı kutularından bir raf oluşturabilirsiniz. Bu kutular ofisteki veya masanızın üzerindeki kablo kalabalığını gizlemek için de kullanılabilir tabii. Sadece ofis ve çalışma masası için değil, evinizdeki kabloları ve şarj aletlerini düzenlemek için de kullanabilirsiniz bu fikri. Odanın bir yerini şarj yeri olarak belirleyin ve kutunun içerisine tıpkı yukarıdaki gibi kabloları ve şarj aletlerini koyun. sizi bilmiyorum ama bana oldukça yaratıcı bir fikir gibi geldi.

3 ofis çekmecesi düzenleme önerileri_mini

3- Çalışma Masası Düzenleme için Çekmece İçi Düzenleme : Kötü bir ofis alışkanlığı oluşmadan bu konuya el atmalısınız. Yani elinize geçen her şeyi çekmeceye tıkıştırmaktan bahsediyorum. Oraya konulduğu zaman ortalığı toplandığı sanılır ama gün gelir ki, çekmeceyi açmayı bile istemezsiniz… Eğer şuan o durumdaysa tatil dönüşü bir temizlik yapın derim. Düzenlesem dahi, sonra yine karışıyor diyorsanız, çekme içi düzenleyici alabilirsiniz, yapı marketlerden. Bu dolap içi düzenleyicilerin ne kadar çok işinize yarayacağını tahmin bile edemezsiniz. Bunlar daha fazla yer açacak, daha fazla eşya koymanıza yardımcı olacaktır.

4 kutulardan kalemlik yapımı_mini

4- Çalışma Masası Düzenleme için Kalemlikler : En az çekmece içi kadar doludur o kalemlikler… Özellikle çizim ve resim gibi detaylarla çokça uğraştığınız bir işiniz varsa kalemlik düzeni sizin için olmazsa olmazlardandır. İlla pahalı kalemlikler veya ofis malzemeleri almanıza da gerek yok üstelik. Kendi kalemliğinizi kendinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin bir boş kutu alın. İçine sığacak kadar da tuvalet kağıdı kartonlarından biriktirin (tuvalet kağıdı bitince geriye kalan rulo karton) Daha süslü hale getirmek için desenli bantlar kullanabilirsiniz. Büyük bir kutunun içine bu ruloları yerleştirip birbirine yapıştırdığınız zaman çok detaylı ayırarak koyabileceğiniz kalemlik hazır hale geliyor

5 çalışma masası düzenleme_mini

Kutular dışında boş derin kavanozlar, teneke kutulardan benzer kalemlik düzenlemelerini de yapabilirsiniz. Ancak bunları yaparken biraz daha uğraşmanız gerekebilir. Çünkü bunları boyamanız ve iyi bir şekilde yapıştırmanız gerekecektir.

6 ofis düzenleme önerileri_mini

5- Çalışma Masası Düzenleme için Masa Kenarlıkları : Masanızda çiçek veya bitki olmasından hoşlanıyor, bu güzellikleri görmek motivasyonumu arttırıyor diyor olabilirsiniz. Peki masanızda yer yoksa? İşte buna da oldukça keyifli bir çözüm bulunmuş. Genelde balkon demirlerine çiçek saksılarını asmak için kullanılan aparatı masanıza takarak çiçeklerinize alan açabilirsiniz.

7 ofis düzenleme fikirleri_mini

6- Çalışma Masası Düzenleme için Kavanozları Değerlendirme : İşte masamda koyacak yerim yok diyenler için oldukça yaratıcı bir çözüm. Bu, genellikle marangoz veya elektrikçilerin sıklıkla kullandığı, çivi vs gibi ufak malzemeleri organize ettikleri bir yöntemin çalışma masasına uyarlanmış hali. Yapılan düzenleme tam olarak şu; düzenleme yapacağınız bir rafa, vida ve sıcak tutkal ile kavanozların kapaklarını tepesinden takarak sabitliyorsunuz. Ataçlar, silgi, iğne gibi pek çok eşyayı kavanozun içine koyarak kapağına yukarıdaki gibi takmanız yeterli oluyor. Bir rafınızın altına böyle pek çok kavanozu asabilirsiniz. Yer kazanmış olursunuz böylelikle…

8 çalışma odası düzenleme fikirleri_mini

7- Çalışma Masası Düzenleme için Duvarlara Kitaplık : Masanız küçük ve ekstra alana ihtiyacınız varsa, kitapları koyabileceğiniz bir alan oluşturmanız işinize yarayabilir. Öyle büyük bir dolaba da ihtiyaç yok bana kalırsa. Masanıza en yakın duvara, yapı marketlerden alarak, kendinizin kolaylıkla asabileceği raflar oldukça kolay biz çözüm olacaktır. Buraya dergileri, kitapları, dosyaları koyarak masanızda hem yer açabilirsiniz hem de kolay ulaşabilir bir kitaplığa sahip olmuş olursunuz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here