Banyo Hazzını Uzatan Banyo Havlusu Seçimi Nasıl Yapılır?

0
187

Görünüşte bütün banyo havluları birbirine benzese de hepsi birbirinin aynısı olmaz. Alışveriş yaptığınız mağazada banyo havlusu seçerken, hepsi yumuşacık görünür. Ancak,bazı ürünler mükemmel görünen yumuşaklığını ve emiciliğini uzun süre korurken, bazıları da teninizi tahriş edebilecek düzeyde sertleşebilir.  Banyo havluları, kalitesine bağlı olarak bu tür sorunlar çıkarsa da havlu seçerken dikkat edeceğiniz konuları bildikten sonra son derece yumuşak, emiciliği ve su tutma kapasitesi yüksek, kaliteli bir banyo havlusu satın alabilirsiniz. Şimdi size banyo havlusu seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında birkaç tüyo vereceğiz…

Yumuşacık bir banyo havlusu seçmenin püf noktaları

Ilık bir duşun keyfini yumuşacık bir banyo havlusuyla sürdürmeye ne dersiniz? Öyleyse bu püf noktalardan yararlanın!

  • Teninizi çepeçevre saracak mükemmel yumuşaklıkta banyo havlularına sahip olmak için uzun pamuk lifleri olan havluları tercih etmelisiniz.
  • Yumuşak ve emici özellikte bir banyo havlusu alırken, aynı zamanda seçtiğiniz ürünün hijyenik ve alerjik özellikler taşımamasına da dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Alacağınız ürünün etiketini okuduğunuzda %100 pamuk işareti ya da yazısı görüyorsanız bu havluları güvenle satın alabilirsiniz. % 100 pamuk ibaresi taşıyan ürünler, doğal liflerden üretildiğinden sağlıklı bir seçim.
  • Bornoz takımı seçmenin de püf noktaları aynı noktalarda kesişiyor. Satın alacağınız bornozun; mükemmel yumuşaklık, emicilik ve üstün su tutma kalitesi gibi özellikleri taşıması gerekiyor.

Kendi bornoz setini yarat!

Hem banyo havlusu hem de bornoz sahibi olmak isteyenler için kullanışlı bornoz setleri mevcut. Havlu ve terlikle tamamlanan, hazır bornoz seti seçeneklerinden birini alabileceğiniz gibi dilerseniz, zevkinize uygun bir bornozu tek başına satın alarak yanına uygun renklerde havlu, terlik gibi çeşitli aksesuarlar ilave edebilirsiniz. Böylece, kendi beğeninize uygun bir şekilde hayalinizdeki bornoz setine kavuşabilirsiniz. İsterseniz çok renkli, isterseniz de sade ama şık desenlerden oluşan bir bornoz seti satın alarak banyo keyfinize şıklık katabilirsiniz. Karar size ait!

Havlular, banyo dekorasyonunda söz sahibi oluyor

Banyo havlusu denildiğinde eskiden akla hemen bembeyaz havlular gelirdi. Büyüklerimiz, sakız gibi beyaz havlulardan söz ederlerdi. Günümüzde rengarenk, nakışlı, jakarlı, çiçekli, baskılı onlarca farklı banyo havlusu, banyo dekorasyonunun genel karakterinde belirleyici rol oynuyor Banyoyu renklendirmenin en basit yollarından biri olarak, banyo havluları kullanılıyor. Banyo havlularınız ve el havlularınız için farklı renklerden oluşan, dekorasyona uygun kombinler üretebilirsiniz. Banyonuzda spa görünümü yaratmak istiyorsanız; beyaz, bej ve krem renklerini kullanabilirsiniz.

Banyo havlularının temizliği önemli!

Bedeninizi havlu ile her kuruladığınızda, banyodan yeni çıksanız da, cildinizdeki ölü deri hücreler havluya geçer. Havlunuza yerleşen bu ölü hücreler, kolaylıkla mikrop üremesine neden olur. Bu nedenle havlularınızı haftada bir ya da 3 -5 kullanımda bir yıkamanız gerekir. Havlunuzdaki etikete bakarak, her bir ürünü kaç derece sıcaklıkta yıkamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Belli bir süre sonra sertleşen ve cildinizi tahriş ettiğini hissettiğiniz havluları yenileriyle değiştirebilir; böylece hem daha sağlıklı bir seçim yapıp hem de banyo dekorasyonunuza yeni renkler katabilirsiniz.

Her bütçeye dost banyo havlusu fiyatları

Banyo havlusu fiyatları; satın alacağınız havlunun ölçülerine, yumuşaklığına, emiciliğine, su tutma gücüne, ipliğine ve dokuma kalitesine bağlı olarak değişiyor. Satın alacağınız havlu veya bornoz, saydığımız ölçütlerin ne kadarını taşıyorsa fiyatı da o oranda değişecektir. Günümüzde her bütçeye dost banyo havlusu, bornoz takımı ve bornoz seti bulmak mümkün. Banyonuzu şenlendirecek, sizi yansıtan, ister rengarenk ister sade ama şık banyo havlularını ve bornozları bütçe dostu fiyatlarla Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Online alışveriş keyfini sürerek beğendiğiniz havlu ve bornozu hemen sepetinize atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here