Evde Aloe Vera Bakımı İpuçları ve Kullanım Alanları

Alo Vera bitkisi yapraklarından elde edilen jel, en çok güneş yanıkları için kullanılmasıyla bilinse de aloe veranın cilde ve saçlara faydaları saymakla bitmiyor. Peki evde aloe vera bakımı nasıl yapılır? Evde aloe vera nasıl yetiştirilir? Aloe vera bakımı ipuçları ve aloe vera faydaları, esraninportresi'nde.

0
18416

Alo Vera bitkisi yapraklarından elde edilen jel, en çok güneş yanıkları için kullanılmasıyla bilinse de aloe veranın cilde ve saçlara faydaları saymakla bitmiyor. Peki evde aloe vera bakımı nasıl yapılır? Evde aloe vera nasıl yetiştirilir? Aloe vera bakımı ipuçları ve aloe vera faydaları, esraninportresi’nde.

Dikenli yapraklarıyla dikkat çeken aloe vera bitkisi sihirli denilebilecek etkileri barındırıyor. Sadece evinde tropikal bir hava katmak isteyenlerin değil, faydalarını öğrenen hemen herkesin gerek evinde gerekse iş yerinde bulundurduğu bitkilerden biri haline geldi.

Alo vera bitkisi yapraklarından elde edilen jel, en çok güneş yanıkları için kullanılmasıyla bilinse de cilde ve saçlara faydaları saymakla bitmiyor. Bitkiden elde edeceğiniz jeli günlük nemlendiricinize veya şampuanınızın içine koyabilirsiniz.

Peki evde aloe vera bakımı nasıl yapılır? Bahçenizde bu bitkiyi yetiştirmek isteyenler aloe vera bakımı için neler yapmalı? Aloe vera bakımı ipuçları ve aloe vera faydalarını içeren yazımız ile tüm bunları detaylandırmaya başlıyoruz…

Evde Aloe Vera Yetiştirme İpuçları

4 evde aloe vera bakimi ipuclari aloe vera faydalari
Aloe vera bakimi ipuclari,evde aloe vera yetistirme, aloe vera faydalari
  • Aloe vera, susuzluğa olan dayanıklılığı ile bitki sulamayı unutanların gönlünü kazanmayı başarmış bir bitki aslında.
  • Toprak bir saksı içerisinde saklanması önerilse de evde halen bu bitkiyi bulunduran biri olarak hemen her tip saksı içerisinde yetiştirebileceğinizi söyleyebilirim. Toprak saksı önerilmesinin nedeni sulama sonrası plastik gibi diğer saksı türlerinden daha hızlı kurumasıdır.
  • Ayrıca saksının biraz büyük olmasının da bir sakıncası yoktur ki zira, rahat koşullarda büyüyen bir bitkidir.
  • Aloe vera’yı aydınlık ve güneş alan bir yere koyun. Aksi takdirde bir nevi uykuya dalar ve büyümeyi durdurur.
  • Bitkiyi her iki haftada bir kez yoğun olarak sulayın ve toprağının tamamen kurumasını bekleyin. Bu bir çöl türü bitkisi olduğundan, toprağı nemli tutmak köklerin çürümesine neden olabilir ki yumuşak veya kahverengi yapraklar da suyu abarttığınızı da gösterecektir.
  • İsterseniz, bu saksı bitkinizi yaz aylarında açık havada tutabilirsiniz ancak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanız gerektiğini unutmayın.

Peki, aloe vera bakımı yanı sıra, aloe vera’nın faydaları nelerdir, aloe vera cilt ve saç sağlığı için nasıl kullanılır?

Güneş yanıkları üzerindeki etkisiyle bilinen aloe vera bitkisine dair daha pek çok bilgiye ulaşmak için SONRAKİ SAYFA butonları ile diğer sayfaya geçmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here