Burçların Olumsuz Kişilik Özellikleri

0
29746

Akrep Burcunun Olumsuz Kişilik Özellikleri

scorpio_milky_mini

– KİNCİ : İhanet Akrepler için en hafife alınmaması gereken unsurdur. Asla affetmedikleri gibi unutmazlar da. İntikam soğun yenen bir yemektir misali bekler ve ilk fırsatı bulduğu anda da gerekeni yapar. Kinci olmasının yana bu yüzden intikam almayı severi de eklemek gerek.
– İNATÇI : Tüm burçlar içinde en kararlı ve azimli olanıdır diyebiliriz. Onlar karar verdikten sonra yollarından çevirmek neredeyse imkansızdır. Hatta kendileriyle bile rekabet içindedir. Onları ne kadar eleştirdiğinize takılmaz, başarmak için her şeyi yapar. Burada tek sorun ilerleyen safhalarda bu durum bir obsesyon yani saplantı haline gelebilir.
– KONROL VE HAKİMİYET : Akrepler her şeyi kontrolleri altında tutmayı seviyor. Çünkü böyle daha güvende hissediyorlar. Bu özellikleri sebebiyle iyi liderler de olabilirler. Ancak fazlası halinde her şeyi tek başına yapmaya çalışan birinden öteye gidemezler.
– KISKANÇ : Fazla sahiplenici özelliğinin aslında devamıdır. Sevdiklerini sahiplenme duyguyusunda aşırıya kaçma ve onları kimseyle paylaşmama hali ilişkileri içinde ciddi sorunlar yaratabilir. Kendileri çok sadık olmakla birlikte güvensiz olduklarından fazla baskıcı ve kıskanç davranabiliyorlar.


– ŞÜPHECİ : Az öncede belirttiğim gibi güvensizlik hali aslında şüpheciliği getiriyor. Onların güvenini kazanmak çok zor. Ancak güvendiği zaman da sonuna kadar yanınızda olur. Güvenmediği sürece şüphe duymaya ve kendi iç dünyasını içinde tutmaya devam eder.
– DUYGULARI GİZLEME : Çok hassas ve duygusal olsalar da duygularını çok iyi gizlerler. Soğuk ve duygusuz dış görünümlerinin altında çok derin bir ruh ve duygular barındırırlar. Duyguları gizleme aslında bir tür kendini koruma mekanizması Akrepler için.
– TARTIŞMACI : Akreplerin insanlar tartışmak gibi bir eğilimleri olabiliyor. Çok entellektüel insanlar olmakla birlikte aslında seviyeli tartışmalar da onlardan çok şey öğrenebilirsiniz. Ancak öfkeli oldukları zamanlarda yanlarından uzaklaşmakta fayda var.
– GÜCÜ KÖTÜYE KULLANMA : Akrepler için gri yoktur, her şey ya beyazdır ya da siyah. yüksek bir yeniden başlama gücüne sahiptir. Ondaki bu enerji adeta bir yanardağ gibidir. Hiç beklenmedik bir anda her şeyi yıkabilir ve yeniden istediği gibi inşa edebilir. Ancak yıkım sürecinde Akrep karşısında olmayı inanın istemezsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here