Burçların Olumsuz Kişilik Özellikleri

0
29756

Boğa Burcunun Olumsuz Kişilik Özellikleri

taurusrb_mini

– MADDEDİCİ : Boğalar maddecidir. Kaliteli yemekler, içecekler ve rahat bir ev isterler. Rahatlarına ve konforlarına da düşkündürler. Bu zevkleri ve yapıları onları zaman zaman çok maddeci yaptığı için hayatın farklı yönlerini kaçırırlar. Zaman zaman birilerinin hayatın maddi kazançlardan oluşmadığını hatırlamasına ihtiyaç duyarlar.
– İNATÇI : Koç’un mu yoksa Boğa’nın daha inatçı olduğunu söylemek çok zordur. Ancak boğa olmadık zamanlarda gösterdiği inatçı tutumla ciddi can sıkıcı durumlara sebep olabilir. Aslıdna boğaların en zayıf noktasıdır diyebiliriz. Onları düşüncelerini, kararlarını değiştirmek neredeyse imkansızdır. Eğer bu özelliklerini doğru kullanırlarsa başarı hedefine ulaşmada çokça işlerine yarayacaktır.
– TEMBEL : Özellikle düzenli veya belirli kurallar çerçevesinde yapılması gereken işler söz konusu olduğunda gereksiz bir tembellik haline bürünebilirler. Fiziksel zevkleri boğalar için çok önemli olduğundan keyiflerine düşkün halleri onları tembel yapabilir.


– DEĞİŞİME KARŞI : Bir boğanın değişimleri kollarını açmış bekleyeceğini asla düşünmeyin. Aksine böylesi değişim düşünceleri bile onları sinirli ve endişeli yapabilir. Genel olarak bilinmeyen yeni durumlara veya deneyimlere karşı korkak bir tavır sergileyebilirler. Boğaların daha yaratıcı düşünebilmeleri için esnek olmaya bu yüzden ihtiyaçları vardır.
– RAHATINA DÜŞKÜN : Bu sadece fiziksel konfor açısından geçerli bir durum değildir. Hedef odaklı tutumları, başlarının uygularını umursamama noktasına taşıyabilir onları. Boğalara göre sadece kendi duyguları, tutkuları vardır!
– ÇOK İHTİYATLI : Boğaların en karakteristik özelliklerinden biri ihtiyatlı tutumlarıdır. Bu kötü değil sadece yaşamlarında karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmek için almaları gereken riskleri almayıp, fırsatları kaçırabilirler.
– KISKANÇ : Aşk hayatında da her zaman istikrar ve güven aradığı için eşine karşı da çok sadıktır. Kısa süreli aşklardan pek hoşlanmadıkları söylenebilir bu yüzden. Ancak sahiplenme duygusu çok yüksek olduğundan, kontrol edemez hale geldiği durumlar olabilir. Bu durumlar da aşırı kıskançlık ile sonuçlanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here