Burçların Olumsuz Kişilik Özellikleri

0
29746

Oğlak Burcunun Olumsuz Kişilik Özellikleri

capricornrb_mini

– KONTROLCÜ : Oğlakların doğru ve yanlış güçlü duyguları vardır. Olayların onların düşündüğünü ve istediği şekilde gelişmesinden, ayrıca insanlara bunu empoze etmekten hoşlanırlar. Etrafındaki herkesi ve her şeyi kontrol etme eğilimdedirler. Elbette bu herkesin kabul edeceği bir şey olmadığından da sık sık sorun yaşarlar. Bu kadar kontrolcü oğlaklar, başkalarına saygı duymayı öğrenmelidir.
– İNATÇI : Aslında sürekli kontrol etme dürtüsünden de anlaşılacağı gibi, hedefine ulaşmak için oldukça iddialı ve kararlı insanlardır. Başkalarını kendi kurallarına dahil etmek konusunda çok inatçı davranabiliyorlar.
– KÖTÜMSER : Oğlakların kolayca kötümser olabilme ihtimalleri vardır. Kendine güven eksiklikleri yüzünden hep başarısız oldukları kanısına kapılırlar. Bu yüzden de kendilerine daima kendinlerinin sevilmeye değer olduğunu kanıtlamaya çalışırlar. Bazen bir anları, diğerine uymaz. bir anda bakış açılarını değiştirip mutsuz olabilirler.


– MADDECİ : Çok çalışmalarının ödülü olarak kendilerine güzel ve maddi şeyler ile çevreleyebilirler. İleri yaşlarda hayatlarını garanti altına almak için genç yaşlarda çok ama çok çalışırlar. Eğer maddi durumları istedikleri seviyede değilse özgüvenlerini kaybedebilirler.
– ÇEKİNGEN : Utangaç ve çekingen kişilerdir. Özellikle gençlik yıllarında adeta bir kapalı kutulardır. 30’lu yaşlardan sonra hayatların bazı değişiklikler yapabilirler. Kendi sorunlarından en iyi arkadaş ortamlarında dahi neredeyse hiç bahsetmezler.
– STATÜ : Çok çalışmayı seven Oğlak burcu saygın ve statüsü olan bir işi olmasını ister. Maddeci yapısına ek olarak aslında amacı toplumda saygın bir konumda olabilmektir. Bu uğurda da kendisine engel olabilecek her şeyi gözü kapalı bertaraf edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here