Aynadan Selfie Çekmenin İpuçları

Yeni alınan kıyafeti göstermek, mükemmel fotoğrafı yakalamak için birine ihtiyaç duymamak gibi nedenler ile en çok tercih edilen yöntemlerden biri, aynadan selfie çekmek. Peki ayna karşısında selfie çekerken en iyi pozu yakalamak için nelere dikkat etmek gerekir? Ayna selfie'sini doğru şekilde uygulamak için aynadan selfie çekmenin ipuçları, esraninportresi'nde.

0
5065

Yeni alınan kıyafeti göstermek, mükemmel fotoğrafı yakalamak için birine ihtiyaç duymamak gibi nedenler ile en çok tercih edilen yöntemlerden biri, aynadan selfie çekmek. Peki ayna karşısında selfie çekerken en iyi pozu yakalamak için nelere dikkat etmek gerekir? Ayna selfie’sini doğru şekilde uygulamak için aynadan selfie çekmenin ipuçları, esraninportresi’nde.

Aynadan çekilen selfie’ler, bloggerlar gibi moda severler tarafından icat edildi diyebiliriz. Kameralı telefonların ve sosyal medyanın popülerşelmeye başladığı ilk günlerde, tüm kıyafetlerini sergilemek isteyen blog yazarları ön kameraların arka kameralar kadar kaliteli sonuçlar vermiyor olması nedeniyle bu yöntemi kullanmaya başladılarlar. Gerçekten de dahice denilebilecek bu yöntem işte o zamanlardan beri hemen herkesi etkisi altına almış durumda.

Peki neden aynadan selfie çekme yöntemi bu kadar çok kullanılıyor?

İlk olarak, en yeni moda kıyafetlerinizi sergilemek için en iyi yollardan biri. Yakınlarınızda sizi çekecek bir arkadaşınız yoksa aynalar gerçekten idealdir. Ayrıca, birine istediğiniz açı veya görünüm ile kıyafetinizin resmini çekmesini istemek ve beğenmediğinizde tekrarlamasını sağlamak zorlayıcı ve can sıkıcı olabilir. Aynanın karşına geçtiğiniz zaman, tam kontrol sizin elinizde ki bu aynanın önünde istediğiniz mükemmelliği yakalayana kadar zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir. Peki ayna karşısında selfie çekerken en iyi pozu yakalayabilmek için nelere dikkat etmek gerekir? Ayna selfie’si doğru şekilde uygulamak için küçük ipuçlarını aşağıda okumaya devam edebilirsiniz…

Aynadan Selfie Çekmenin İpuçları

1- Ne için Ayna Selfie’si Çektiğiniz Önemli :

Sadece bir arkadaşınıza veya eşinize aldığınız son kıyafetin nasıl durduğunu sormak üzere whatsuptan mı göndereceksiniz bu resmi yoksa instagram gibi sosyal medyada bunu paylaşmayı mu düşünüyorsunuz? Eğer cevabınız ikinciyse, çekeceğiniz resmin biraz daha özen gerektirdiğini tahmin edersiniz. Bu noktada özgün davranıp, kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Üstelik ayna karşısında poz çalışmak ve bunların içerisinden en iyisini bulmak ayna selfie’lerinde çok daha kolaydır.

2- Açıya Dikkat Edin :

Herkes kendi için doğru açıyı, ışığın nerden geldiğine de bağlı olarak belirleyebilir. Ancak özellikle de telefonu tuttuğunuz kolun herhangi bir kıyafeti engellememesine dikkat etmelisiniz. Telefonunuzu yüksek tutarak, havadan görünümü sevebileceğiniz gibi direk aynadan kendinize baktığınız ama telefonu yanda tuttuğunuz açıları da deneyebilirsiniz. Her iki durumda da, sizin için en iyi olanı deneyerek bulabilirsiniz.

3- Her Zaman Tam Boy Almak Durumunda Değilsiniz :

Şimdiye kadar daha çok ayna karşısında tam boy resim çekebilmek üzerine kurulu gibi dursa da aynaları sadece bir ayrıntıya dikkat çekmek için de kullanabilirsiniz. Mücevher, kıyafet detaylarını ve hatta yeni bir telefon kılıfını sergilemek için gerçekten çok iyi bir seçenektir.

Selfi çekmek çıktı çıkalı, fotoğraflarda güzel görünme endişesi daha fazla önem kazandı. Fotojenik olma, resimlerde iyi çıkma durumu, kişinin duruşu bakışı ile ilgili olsa bile, aslında bir takım detaylara dikkat ederek, resminizi daha dikkat çekici hale getirmek mümkün. Peki fotojenik çıkmak, daha fotojenik olmak için neler yapmalı? İşte–> daha fotojenik olmak için bilmeniz gerekenler

4- Bazı Aynalar Daha İyidir :

“İyi ayna” bulmak biraz zaman alabilir. Sadece görüntü değil elbette burada kastedilen! İyi bir aydınlatma, güzel bir fon veya geniş alana sahip olması o aynayı kullanmayı sevmenize neden olabilir. Bu nedenle özellikle evinize bu amaçlar için de kullanmak üzere bir ayna koyacaksanız, bu unsurları da göz önünde bulundurmalısınız!

5- Ayna Temiz Olmalı :

Herhangi bir yaratıcı görevde olduğu gibi, ekipmanınızın iyi durumda olduğundan emin olmak önemlidir. Bu yüzden selfie çekeceğiniz aynanın temiz olmasına özen gösterin. Lekeler asla şık değildir.

6- Selfie Makyajı :

Kabul etmek istemesek de yapılan bazı makyaj hataları, fotoğraflarda kötü çıkmamıza neden olabiliyor ki özellikle de selfie söz konusuyken makyaja daha çok önem vermek gerekiyor. Selfie normal fotoğraflardan daha farklı, daha yakın planda olduğunuz bir çekim olduğundan, makyajın büyük önemi vardır. İşte–> selfie için makyaj tüyoları

Instagram, facebook gibi sosyal medya mecraları hayatımızda olduğu süre popüler olmaya devam edecek selfie çekmek! Peki selfie çekerken en iyi pozu yakalamak için hangi açıyı kullanmalı, daha çok “like almak!” için filtrelerin özelliklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanmalı?–> Selfie çekerken bilmeniz gerekenler ile daha iyi selfie çekmek için püf noktaları, esraninportresi’nde. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here