Okula Dönüş Hazırlıkları

0
1210

Okula Dönüş Hazırlıkları

3 okula donus hazirliklari universiteye yeni baslayanlar icin_mini

6- Üniversiteye Başlayacaklar için :

Aslında liseden mezun olup üniversiteye yeni başlayacaklar için yapılması gerekenler listesi burada yer alanların dışında başka ayrıntıları da içeriyor. Bu yüzden bunları detaylandıracağım başka bir yazı da hazırlıyorum. Ancak yine de küçük hatırlatmalara burada da yer vermek istiyorum.

  • Eğer başka şehirdeki bir üniversiteyi kazandıysanız okul başlamadan önce ailenizle birlikte gidin ve şehri,üniversiteyi keşfedin.
  • Yurtta mı kalacaksınız yoksa ev mi tutacaksınız? Yurtsa nerede olacak, kaç kişilik odalar, yemek var mı yok mu önemli ayrıntılar. Ev tutacaksanız tek mi yoksa arkadaşa ihtiyaç olacak mı? Evden veya yurttan okula gidiş gelişler nasıl olacak?
  • Koşullarınıza göre aylık bütçe öngörmeniz şart.
  • Yurtta kalacaksanız eşya dolapları için öncesinde kilit almayı unutmayın.
  • Kişisel bakımınız için gerekecek güzellik malzemeleriniz, temiz çamaşırlar filan… ilk gidişiniz için iyi bir bavul hazırlamak şart. Gittiğiniz yerde de alışveriş yapmayı göze alabilirsiniz ama o telaşla zor da olabilir. Bu yüzden en azından bir kaç günlük eşyanızı yanında götürün derim. Eğer bavul hazırlamayla ilgili daha fazla pratik bilgiye ihtiyacınız varsa–> Pratik bavul hazırlama önerileri

6okula donus hazirliklari okul alisverisi_mini

  • Üniversiteniz aynı şehirdeyse yine gidiş gelişleri test etmekte fayda var. Özellikle de büyük şehirde yaşıyorsanız. İlk günden derse geç kalmayın.
  • Üniversiteye başladığınız için imkan varsa yeni kıyafetler de satın alabilirsiniz. Üversite stilinden de bahsederim önümüzdeki günlerde… Örnekler hazırlarım sizler için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here