Okula Dönüş Hazırlıkları

0
1210

Okula Dönüş Hazırlıkları

8 çalışma odası düzenleme fikirleri_mini

5- Okul Malzemeleri :

Bu yıl okulun açılış tarihi bayramın hemen sonrasına denk geldiği için asla son günlere bırakmamanızı tavsiye ederim. Kalabalıktan alışveriş yapmak oldukça bunaltıcı olabilir. İlla ki okuldan hangi okul malzemelerini istediklerine dair bir bilgilendirme yapılır. Buna göre gerekli alışverişi geçe bırakmadan yapın.

Alışveriş öncesi çocuğunuzun odasında okul malzemelerindeki eksikleri ve zaten mevcut olanları belirlemek için bir temizlik-liste çalışması yapın. Hatta bunu çocukla birlikte eğlenceli bir oda ve fazlalık temizleme etkinliği haline getirerek onu okula da hazırlayabilirsiniz. Artık kullanılamayacak olan eşyaları atıp, bir önceki senede kalacak eşyaları ihtiyacı olanlara vereceğiniz bir ayrıştırma yapın. Sonrasında da elinizde kalanlara göre gerçek bir ihtiyaç listesi çıkarın. Böylelikle çocuğunuza pek çok alışkanlığı tek bir etkinlikte verebilirsiniz.

Ayrıca düzenli çalışma ortamı, iş yapış şeklinizi, çalışma etkinliğinizi oldukça arttıracaktır. İster çocuk çalışma masası olsun, ister iş yerindeki veya evinizdeki çalışma masanız… Okula dönüş hazırlıkları yapılacağı önümüzdeki günler için de iyi bir rehber olacağını düşündüğümüz çalışma masası düzenleme fikirleri —> çalışma masası düzenleme fikirleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here