Hamilelik hakkında bilmeniz gerekenler

0
19

3- Hamilelik 9 ay mı? : Aslında 9 ay yaklaşık ve ortalama bir sayıdır. Genellikle gebelik 40 hafta yani 10 ay sürer. Bu arada bu çok demeyin. Çünkü en uzun gebelik 375 gün sürmüş. Nasıl olmuş bilmiyorum ama ciddi bir dayanıklılık gerektiği bir gerçek.

4- Peki ya kokular? : Hamileler için en zor durumlardır, kokular! Hamileliğin başında plasentadan fazlaca salgılanan östrojen tat ve koku almayı çok fazla arttırır. Hamileler bu yüzden mutfağa giremez, evde temizliği yapamaz hale bile geliyor. Özellikle sabahları kokuya karşı hassasiyetin daha fazla olacağını hatırlatmalıyım. Bu yüzden de pek çok anne adayı sabah kahvaltısı bile edememekten şikayet eder. Bu noktada ilk öneri, yataktan çok yavaş kalkmak. Hatta bir süre yatakta biraz doğrulup oturmak. Yine yataktan kalkmadan önce mide asitini bastıracak tuzlu kraker, kuru ekmek gibi gıdalar tüketilebilir.

hamilelik ile ilgili bilgiler 3_mini

5- Vücuttaki çatlaklara hazır mısınız? : Artık pek çok krem veya doğal yağlar ile çatlakların oluşmasının engellediği söylendiği gibi, eğer genetik olarak vücudunuz müsaitse ne yaparsanız yapın çatlarsınız! Böyle söyleyince biraz garip oldu farkındayım ama bu hiçbir şey yapmayacağınız anlamına da gelmiyor. Diğer yandan her eyi denemenize rağmen çatlaklarınız oluştu diyelim! Dünyanın sonu değil emin olun. Kucağınıza aldığınız biricik varlığınızın her şeye bedel olduğunu zaten biliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here