Hamilelik hakkında bilmeniz gerekenler

0
275

Hamilelik ile ilgili tıbben de açıklanmış ve hemen herkes tarafından da iyi bilinen bazı gerçekler var. Sabah bulantıları, uykusuzluk veya sürekli uyku hali, kokuya karşı aşırı hassasiyet bunlardan bazıları. Bazılarını da yaşamadan bilemiyorsunuz. Çünkü her hamile bu sendromları çok farklı yaşayabiliyor. Peki tüm belirtileri ve yaşayabileceklerinize istinaden hamilelik hakkında bilmeniz gerekenler neler?

1- Çılgın rüyalara hazırlıklı olun : Hamilelikteki duygu geçişlerinin ne kadar ani ne kadar sert olabildiğini hepimiz biliyoruz. Dışarıya yansıttıklarınızın daha fazlasını içinizden düşünüyor ve hissediyorsunuz bir hamile olarak. Bu düşünce ve duygular, bilinç altına yerleşmesiyle birlikte gece uyuduğunuz anda korkunç rüyalar olarak ortaya çıkabilirler. Çocuğunuzla, geleceğinizle ilgili tüm endişelerin rüyada karşınıza çıkabileceğini unutmayın. Hamilelik dönemi boyunca tatsız veya size sıra dışı gelen rüyalar görmenin gayet normal olduğunu ve sizi korkutmaması gerektiğini altında hemen başka anlamlar aramamanız gerektiğini bilin.

hamilelik ile ilgili bilgiler_mini

2- Kocaman ayaklarınızı kabullenin : Küçücük, minnacık, narin ayaklarınızın yerini şişmiş, hiç bir ayakkabıya sığdıramadığınız koca ayaklara dönüşeceği gerçeğini de baştan kabullenin. Hamilelik sırasında vücut tarafından tutulan su sebebiyle ayaklarınız şişecektir. Bazı kişilerde hamilelik sonrası ayaklar hemen normal boyutuna düşse de bu bazen daha da uzun sürebilir. Bu yüzden özellikle hamilelik hazırlıkları yapacağınız dönemlerde ayakkabı satın alma konularını biraz ertelerseniz çok iyi olacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here