Gebelik Belirtileri Nelerdir?

0
241

Anne olmaya karar verdikten sonra yaşanılan en heyecanlı bekleyişlerden biridir, oluşacak gebelik belirtileri ve dolayısıyla hamile kalmak. Kuşkusuz ki, bir kadının hamile kalabilmesi için pek çok kriterin bir araya gelmiş olması gereklidir.

Sizler de eminim biliyorsunuz ki, hamilelik belirtileri çok çeşitli ve çoğu zaman kişiye özgü bir yapıya da sahip. Gebelik belirtileri bazı anne adayları için çok sıkıntılı olabilirken, bazı anne adayları da oldukça sorunsuz bir gebelik dönemi geçiriyorlar. Sürecin, zor veya kolay olması aslında anne olmak isteyenlerin başta hiç önemsemediği durumlardır. Çünkü, hamile kalmak isteyen bütün kadınlar, dört gözle o belirtileri beklerler zaten. Peki hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız, en temel gebelik belirtileri nelerdir?

1 gebelikte bulantı ve kusma_mini

Gebelik Belirtileri : Bulantı ve Kusma

Gebelik belirtileri içerisinde en iyi bilinendir. Hamilelik süresince bulantı, özellikle sabah bulantıları yaklaşık % 50-60 oranında görülür. Genellikle hamileliğin 2.-12. Haftaları arasında devam eder. Sabah bulantıları özellikle ilk haftalarda çok şiddetlidir fakat gün ilerledikçe azalır. Tabii ki bu durum bünyeden bünyeye göre de değişim gösterir. Hamilelik süresince değişen metabolizmanın, bulantı ve kusmada büyük rol oynadığı düşünülüyor. Aynı zamanda hamilelik süresince tükürük salgısında artış ve ağızda aşırı sulanma gözlenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here