Çocuklara Sevmediği Yemekleri Kolayca Yedirebilmenin Yolları

Annelerin çocuğuna sevmediği yemeği yedirme isteğinizin sebebi onun iyi beslenmesidir kuşkusuz. Peki, çocuğuma sevmediği yemeği nasıl yediririm?  İşte, sizin için hazırladığımız çocuklara sevmediği yemekleri kolayca yedirebilmenin yolları, esraninportresi'nde.

0
965

Annelerin çocuğuna sevmediği yemeği yedirme isteğinizin sebebi onun iyi beslenmesidir kuşkusuz. Peki, çocuğuma sevmediği yemeği nasıl yediririm?  İşte, sizin için hazırladığımız çocuklara sevmediği yemekleri kolayca yedirebilmenin yolları, esraninportresi’nde.

Çocukları büyüme çağında olan anneler bir araya geldikleri zaman genellikle çocukları hakkında konuşurlar. Çocukları hakkında konuşulan mevzular da çoğunlukla döner dolaşır çocukların yeme alışkanlıklarına gelir durur. Bazısı çocuğunun hiç yemek yemediğinden şikayetçiyken bazısı çok yemek yediği için tasalanır. Ancak hepsinin ortak tek bir sorusu vardır; Çocuğuma sevmediği yemeği nasıl yediririm? Elbette bir anne olarak, çocuğunuza sevmediği yemeği yedirme isteğinizin sebebi onun iyi beslenmesidir ancak belki de bunun yolu elinizde tabakla arkasından dolaşmaktan değil de farklı bir şekilde iletişim kurmaktan geçmektedir, ne dersiniz? İşte, sizin için hazırladığımız çocuklara sevmediği yemekleri kolayca yedirebilmenin yolları,

Çocuklara Sevmediği Yemekleri Kolayca Yedirebilmenin Yolları

1. Aynı Yemekler Üstünde Israrcı Olmayın

Biliyoruz, çocuklara ne yapıyorsanız onun iyiliği için yapıyorsunuz ama belki de ona aynı besini farklı bir yiyecekle vermeyi deneyebilirsiniz. Mesela çocuğunuz ısrarla ıspanak yemek istemiyorsa bir süreliğine bu ısrarınızdan vazgeçebilirsiniz. Onun yerine içinde demir bulunan başka bir yiyeceği (mesela; kırmızı et, beyaz et, pirinç, nohut, mercimek, incir gibi) yemesini isteyebilirsiniz. Ispanak ile çocuğunuz arasına koyduğunuz kısa sürelik mesafeden sonra ıspanağı tekrar hayatınıza sokmayı deneyebilirsiniz.

çocuklara sevmediği yeme yedirme_mini

2. Sevmediği Yiyecekleri Başka Yemeklerle Birlikte Vermeyi Deneyin

Çocuklara almasını istediği besinleri, tek başına tüketmesini beklemek yerine başka yiyeceklere katarak verebilirsiniz. Hiçbir şekilde pazı yemeyen çocuğunuza bir de pazılı börek yedirmeyi deneyebilirsiniz. İnanın, yufkanın büyüsüne kapılacak olan çocuğunuz pazıyı da iştahla midesine indirecek. Eğer ufaklık süt içmekten hoşlanmıyorsa, sütün içine biraz kakao, bal, reçel gibi besinler katarak onu tatlandırabilir ve afiyetle içmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklara sevmediği yemekleri kolayca yedirmenin yolları bunlarla sınırlı değil elbette. Diğer önerileri ve tarifleri okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonları ile diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here