Bebeklerde Pişik Neden Olur?

Doğumdan sonra ebeveynlerin bebekleriyle ilgili yaşadıkları sorunların başında pişik geliyor. Bu nedenle pişik neden olur ya da nasıl önlenir gibi soruların cevapları, esraninportresi'nde.

0
277

Doğumdan sonra ebeveynlerin bebekleriyle ilgili yaşadıkları sorunların başında pişik geliyor. Bu nedenle pişik neden olur ya da nasıl önlenir gibi soruların yanıtları da sıklıkla merak ediliyor. Öncelikle pişik nedenlerini kısa bir liste halinde aktarabiliriz: 

  • Kalitesiz cilt bakım ürünlerinin kullanımı 
  • Kullanılan ürünlere bebeğin alerjisinin olması 
  • Bebeğin altının uzun süre nemli kalması 
  • Bebeğin ishal olması
  • Ek gıdaya geçiş dönemine girilmesi 
  • Bazı antibiyotik ilaçların kullanımı 

Bu nedenlere yenileri de eklenebilir. Önemli olan ebeveynlerin bu sorunu ortaya çıkmadan önlemek adına çeşitli tedbirler almasıdır. Özellikle bez değişimi zamanına maksimum düzeyde dikkat edilmesi gerekir. Bebeğin altının uzun süre nemli kalması, çok kısa bir süre içerisinde pişik oluşumuna neden olabilir. 

Bebekler banyo yaptıktan sonra özellikle alt kısmının çok iyi kurulanması ve hemen ardından bebeğin cildinin nemlendirilmesi gerekiyor. Bebeklerin gerek temizliği gerekse bakımı için kullanılan malzemelerin belirli bir kalitede olması da mutlaka titizlikle üzerinde durulması gereken unsurlardan biridir. 

Bebeklerde Pişik Oluşumu Nasıl Önlenir?

bebek bakımında bilinmesi gerekenler

Bu arada düzenli olarak pişik kremi kullanımı pişik oluşmasını önlemenin en kolay yoludur. Yukarıda sıraladığımız unsurlara dikkat edilmesi ile birlikte pişik kreminin kullanımı, bu sorunun ortaya çıkmasını rahatlıkla engelleyebilir. Bu noktada deneyimli annelerin tercihini Mustela pişik kreminden yana kullandığını belirtebiliriz. Tamamen parfümsüz olarak hazırlanan ve içeriğinin % 98 oranında doğal olması, bu markanın pişik kremini benzerlerinden ayırıyor. 

Aynı zamanda hızla uygulanabiliyor olması ve bebeklerin cildinde rahatsızlık verebilecek yağlı bir his bırakmaması da annelerin tercihini bu üründen yana kullanmasının nedenlerinden biridir. Bu krem yeni doğan bebeklerin yanı sıra yoğun bakım ünitesinden çıkan bebekler için de kullanıma uygun olmasıyla ön plana çıkıyor. 

Bu arada Mustela internet sitesinde krem ile ilgili her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşılabilir. Zira kremi daha yakından inceleyen ebeveynler çok daha rahat bir şekilde bu ürünü denemeyi tercih ediyor. Pişik kreminin yanı sıra bebekler için formüle edilen diğer ürün çeşitleri de internet sitesinde mercek altına alınabilir. Bebeğinizin pişik sorunu yaşamaması için siz de kullandığınız bakım ürünlerini titizlikle seçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here