Kırmızı Halı Saç Modelleri ve Yapılışları

0
1143

Ünlülerin çok önemsediği ve en güzel halleriyle adeta arz-ı endam ettikleri kırmızı halı geçişi en yakın zamanda Cannes Film Festivali sırasında oldu. Azra Akın, Cansu Dere ve Fahriye Evcen‘nin de boy gösterdiği kırmızı halı geçişleri sırasında, bir yerde amaç akıllara kazınabilmek. Geçtiğimiz senelerden de hatırlayacağınız gibi, ünlülerin giydikleri elbise modelleri, yaptıkları makyaj ve kullandıkları saç modelleri kırmızı halı geçişlerinin ardından masaya yatırılır. Kimisi çok beğenilmesi sebebiyle örnek alınır, kimisi de kötü görüntüsüyle ciddi eleştiriler alır. İşte bu noktadan hareketle, en yakın zamanda da Cannes Film Festivalinde kırmızı halı geçişi yapıldığından, bundan önceki yıllarda en beğenilen ünlülerin saç modelleri seçtim ve biz bu saç modellerini nasıl yaparız konusuyla bir araya getirdim. İşte, en popüler kırmızı halı saç modelleri ve yapılışları;

Kırmızı Halı Saç Modelleri : Charlize Theron Ensede Topuz Saç Modeli

kırmızı halı saçları_mini

Genel olarak, özellikle yabancı ünlülerin son yıllarda kırmızı halı için seçtiği saç modelleri incelediğinizde, mümkün olduğunca sade ve zarif modellere yöneldiklerini fark edeceksiniz. Tarzını en beğendiğim kadın oyunculardan biri olan Charlize Theron da tam bu tarza hitap eden bir kırmızı halı saçı tercih etmiş. Ensede zarif bir topuz ile elbisesini tamamlamış. 

Yapılışı ;

Siz de bu saç modelini özel bir gecede, bir düğün organizasyonunda zarif gece elbisenizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. Üstelik bu saç modelini yapmak için kuaföre gitmenize hiç gerek yok. Kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

pratik gece saçları_mini

Önce saçınızın önünden bir tutam ayırarak, saçınızın geri kalanını ensede, sıkıca toplayın. Önlerin elektriklenmesini önlemek için argan yağı sürebilirsiniz. İşlem yapmadan önce ya da eğer saçlar çabuk bozuluyor diyorsanız bir tutam köpük sürebilirsiniz. Sonrasında yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, tutamı 2 parçaya ayırdıktan sonra, içer doğru kıvırıp pense ile sabitliyorsunuz. Benim önerim bu noktada, saçınızın bu iki parçasını büyük saç bigudisi ile sarmanız. Şekli daha düzgün olacaktır. (Bu işlemi sabahtan yapıp akşama kadar bu şekilde bekleyebilirsiniz) Diğer yandan ensede topladığınız saçları bükerek topuz yapıyorsunuz ve tel tokalar ile sabitliyorsunuz. Önlerinizi dışarı çıkmanıza yakın açıp, geniş bir fırçayla, dalgasını fazla açmadan tarayın. Bu son işlemle birlikte saçınız hazır. İsterseniz biraz sabitlemesi ve parlaması için saç spreyi sıkabilirsiniz. Bu saç modelini çarpıcı küpeler ile tamamlamayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here