Kiralık Aşk’ın Yıldızı Elçin Sangu’nun Makyaj Sırları

0
2250

Bakır saç rengi ve doğal güzelliği ile bir anda dikkatleri üstüne çeken Kiralık Aşk dizisinin yıldızı Elçin Sangu’nun her şeyi kadınlar için merak konusu. Saçlarının muhteşem rengi ile başlayan bu merak, kıyafetlerinden makyajına kadar ilerledi. Aslında merak edilen canlandırdığı Defne karakteri mi yoksa Elçin Sangu’nun kendisi mi diye soranlara cevabım aslında ikisi de.

Daha önce sizlerle Elçin Sangu’nun saç rengi ile ilgili ayrıntıları bakır saç rengi bakımının detaylarını aktarmıştım. Şimdiyse sıra geldi, Defne’nin yani Kiralık Aşk dizisinin yıldızı Elçin Sangu’nun makyaj sırlarını öğrenmeye…

Elçin Sangu’nun en çok dikkat çeken özelliği bence sahip olduğu doğal güzelliği. Saç rengi ile bir anda odak haline gelmiş olsa da, pürüzsüz mermer gibi cilde ve etkileyici bakışlar atmasını sağlayan muhteşem gözlere sahip. Bu yüzden aslında yapılan makyaj sırasında abartıdan uzak duruluyor. Doğal güzelliğini vurgulayacak küçük dokunuşlar, doğru şekillerde yapıldığı için de zaten bizim bu kadar dikkatimizi çekiyor. Peki Elçin Sangu’ya yapılan Defne makyajında neler kullanılıyor, makyaj yapılırken nelere dikkat ediliyor?

elçin sangu makyajı_mini

Elçin Sangu’nun çok fazla kapatıcıya gerek duyulmayacak, pürüzsüz ve çık renk bir cildi var. Bu yüzden öncelikle amaç cildin güzelliğini vurgulayacak, aydınlatacak bir ten makyajı yapmak. Makyaj sırasında genellikle Nars ürünlerinin kullanıldığı biliniyor aslında. Öncelikle cildi makyaja hazırlamak için Nars Multi Protect Primer kullanılıyor. Kendimde kullandığım için söyleyebilirim ki, oldukça hafif bir yapısı olmakla birlikte cildinizde yağlı hissiyatı yaratmıyor. Böylelikle cilt hem nemlendiriliyor hem de makyajın dayanıklılığı arttırılıyor. Ardından yine Nars’ın aydınlık, ışık vadeden bir ürünü olan Nars Sheer Glow fondöten’i ve renkli nemlendiricilerinden biri kullanılıyor. Burada Elçin Sangu’nun cilt renginin açık olmasının etkisi çok aslında. Çünkü açık ten rengine sahipseniz özellikle de fondöten de kendinize yam uyan bir renk bulmakta zorlanabiliyorsunuz. Burada sizi uyarmam gereken bir nokta var ki o da cildinizde pürüzlü bir yapı varsa bu fondötenin pek uygun olmayacağı. Ten makyajında kapatıcı bir tek göz çevresinde kullanılıyor ki o da Nars Radiant Creamy Concealer’ın en açık rengi Chantilly. amaç elbette göz çevresini aydınlatmak.

İlginizi Çekebilir : 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here