Genç Gösteren Saç Önerileri

0
4416

Kadınların vitrinidir derler saçlar için. Bu yüzdendir ki kullandığınız saç modeli, saç rengi çok önemlidir. İşte, ünlülerden yola çıkarak hazırlanan, genç gösteren saç modeli önerileri esraninportresi.com’da

Yaşlı gösteren veya genç gösteren saç modelleri, renkleri gibi konular mevzu-bahis olduğu zaman sanki yaşı belirli bir seviyenin üstündekiler için yazılmış hissiyatına kapılıyoruz. Halbuki 20 yaşında bile seçtiğimiz yanlış saç modeli, kesimi, rengi sebebiyle 30 yaşında gibi görünme hatasına düşüyoruz.

Zaman içerisinde değiştirip, kullanmaya karar verdiğimiz bazı saçlar, yaşlı görünmemize sebep olabiliyor. Unutmamak gerekir ki bir kadının en önemli aksesuarı, adeta vitrinidir saçları. Saç modeli seçimi de tam da bu yüzden çok daha büyük bir önem taşır. Bazı saç modelleri ile 10 yaş daha genç görünürken, bazılarıyla da 10 yaş daha olgun görünüyoruz. Bu konuyu bize en net gösterenler de çok sık saç modelini değiştiren ünlüler. Bu sebepten aslında ünlüler üzerinden örnekler ile bu konuyu anlatmanın, göstermenin daha etkili olacağı aşikar. Seçilen ünlüler arasında genç olanlar da var, yaşça daha olgun olanlar da. Herkese ve her yaşa yakışanın farklı olduğunu unutmadan genç gösteren saç modelleri veya önerileri neler hemen bakalım.

Genç Gösteren Saç Önerileri

1 genç gösteren_mini

1- Uzun saçlar : Kısa saçlar her zaman daha enerjik, dinamik bir görüntü vermenizi sağlarlar. Uzun saçlar yüzü daha çok aşağı doğru çeken bir görüntü vereceğinden özellikle 40’lı 50’li yaşlarda daha çok kısa saçlar tercih edilir. Kahküller ile veya katlar ile yüzünüze daha yumuşak bir ifade verebilirsiniz.

2 genç gösteren_mini

2- Fazla hacim : “Saçların dolgun ve hacimli olması güzeldir ama bu kadarı da değil!” dedirtecek türden bir karşılaştırma bu. Herşeyin dozunda güzel olduğunu kanıtlar cinsten olduğunu düşünüyorum. Daha temiz, daha doğru bir görüntü için kullandığınız saç modellerinde buna özen göstermenizi öneririm.

3- Fazla ürün kullanımı : Fazla hacim ve dolgun vermek adına kullandığımız sprey, köpük gibi saç şekillendirici ürünlerin fazla kullanımları, saçların cansız görünmesine sebep olduğundan, yaşlı görünürsünüz.

4- Dibi gelmiş saçlar : Söz konusu olan beyaz saçların ortaya çıkmış olması değildir. Boyası gelmiş, saç dipleri çıkmış saç modelleri bakımsız bir görüntü yaratır. Bakımsız saç görüntüsü de her zaman yaşınızın olduğundan büyük görünmesine sebep olacaktır.

3 genç gösteren_mini

5- Saç rengi : Yukarıdaki resimde her iki kişinin de Jessica Chastain olduğuna inanmak ne kadar zor değil mi? Kullandığınız saç rengine uygun makyaj renkleri kullanmanız şarttır. İlk resimdeki hata da tam olarak budur aslında. Diğer resimde saç modeli, rengi değişmiş. Ancak önemli olan bunlarla uyumlu olarak yapılan makyaj! (kaynak : marieclaire)

Harika bir saç kesimi ve saç rengi sonucuna ulaşıldığında kadınların değmeyin keyfine! Peki ya kötü bir saç stili…? İşte, kadını yaşlı gösteren saç hataları, bunları düzeltmenin yolları ve de ardından ünlülerden yola çıkarak hazırlanan, genç gösteren saç modeli önerileri esraninportresi’nde.–> yaşlı gösteren saç hataları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here