Angelina Jolie Stili

0
957

Her zaman zahmetsiz bir şıklığa ve doğallığa sahip olan dünyanın en güzel kadınlarından biri Angelina Jolie. Aslında sade ancak sofistike, kendine has bir stili var. Sahip olduğu minimalist stil sayesinde doğal güzelliği daha çok ön plana çıkıyor. İşte örnek alınabilecek Angelina Jolie stili ipuçları ve kolayca uygulanabilen stil hileleri

1- Minimalist : Angelina Jolie stili tanımlaması yapacağımız zaman ilk akla gelen kesinlikle minimalist olmasıdır. Sadece seçtiği elbiseler, pantolonlar açısından değil, renk seçimleri açısından da bunu söylemek mümkün. Oldukça zayıf olmasına rağmen en çok kullandığı renklerden biri siyah. Siyah dışından en çok kullandığı renkler beyaz, gri veya krem gibi nötr renkler aslında. Günlük hayatında da bir galada da onu bu renkler içinde görmek mümkün. Renk hiç mi kullanmıyor. Elbette değil. Gözlerinin rengine vurgu yapan yeşil elbisesi benim en çok aklımda kalanlardan biri. Diğer yandan söz konusu olan özel geceler, törenler olduğu zaman parıltılı ama zarif kesimleri olan elbiseleri de kullanmayı seviyor.

angelina jolie elbise modelleri_mini

2- Aksesuar seçimleri : Sade bir tarzı olmasının yanında doğru aksesuar seçiminin ne kadar önemli olduğunu da iyi bilen bir yıldız o. Doğal güzelliğini vurgulamak adına seçtiği aksesuarlar onu bir adım daha ileri taşıyor. Stilindeki minimalist tavrı aslıdna aksesuar seçimlerine de yansıyor. Onu hiçbir zaman bir sürü takıyı bir arada kullanmışken göremezsiniz. Aksesuarlarını gerek günlük hayatında gerekse kırmızı halıda özenli seçiyor. Nötr renklerde bir clutch, bir çift siyah ince topuklu ayakkabı ve kulağındaki zarif altın takılar onun asaletinin vurgulamaya yetiyor. Günlük hayatında da bir şapka ve gözlük onun için yeterli oluyor.

angelina jolie stili_mini

3- Vücuda göre giyinmek : Angelina Jolie stili tanımlamasının belkide başında belirtilmesi gereken önemli ayrıntısı, vücuduna göre seçtiği kıyafetler. O, vücuduna göre giyinmeyi iyi biliyor. Sahip olduğu kum saati vücut tipini vurgulamak için kalem etekleri, vücudu saran elbiseleri, belinin inceliğini ortaya çıkaracak kıyafetleri, V yaka üstleri seçme konusunda çok başarılı. Onu hiç bir zaman oversize, vücudunu ortaya çıkarmayacak bir kombinle göremezsiniz. Her zaman proporsiyonuna göre dengeleyecek seçimler yapıyor

angelina jolie stili 3_mini

4- Feminen duruş : Az önce de belirttiğim gibi vücudunu iyi tanıdığından basitleşmeden oldukça feminen görünmeyi çok iyi başarıyor. Straplez kesimleri bulunan üstler veya elbiseler sıklıkla kullanıyor. Yırtmaç sayesinde verdiği küçük bacak dekoltesi sevdiklerinden biri. Dekolteyi abarmadan şık olmak istiyorsanız, onun kırmızı halıda tercih ettiği elbiselere göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

angelina jolie stili 5_mini

5- Maskülen duruş : Feminen dokunuşların veya görünüşünün yanında zaman zaman tercih ettiği maskülen stil benim ona en çok yakıştırdığım. Bir insan hem zarif elbiseleri hem de pantolon ceket maskülen takımları bu kadar iyi nasıl taşıyabilir ki? Resimlerine baktığım zaman Angelina Jolie’nin böylesi takımlarda elbiselere oranla kendisini daha iyi hissettiğini düşünüyorum.

angelina jolie stili elbiseleri_mini

Günlük hayatta da sıklıkla kullandığı bu maskülen ama elegan ve şık tarz bize bir toplantıya veya özel bir görüşmeye giderken nasıl giyinmemiz gerektiğini gösterir nitelikte. Zaman zaman zayıflığı veya yaşından büyük gösterdiği düşünülen kıyafetleriyle eleştirilere maruz kalsa da ortada göz ardı edilemeyecek, net bir Angelina Jolie stili var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here