Sonbahar/Kış 2021-2022 Trendleri

Renklerden maviler, yeşiller veya pembeleri pantolon ceket takımlarda kullanabilir, yumuşacık trikolarla ev rahatlığını günlük koşturmacanıza taşıyabilir veya kapitoneli puf montlarla tüm kış sıcak kalabilirsiniz. Sonbahar/Kış 2021 - 2022 Trendleri içerisinde günlük hayatımıza en kolay adapte edebileceklerimizi sizin için derledim.

0
603

Renklerden maviler, yeşiller veya pembeleri pantolon ceket takımlarda kullanabilir, yumuşacık trikolarla ev rahatlığını günlük koşturmacanıza taşıyabilir veya kapitoneli puf montlarla tüm kış sıcak kalabilirsiniz. Sonbahar/Kış 2021-2022 trendleri içerisinde günlük hayatımıza en kolay adapte edebileceklerimizi sizin için derledim.

Bazen araştırma yaparken markaların podyumlardan kopup gelen resimlerine bakıp trendler bu olamaz diyorum. Çünkü gerçekten podyum bir gösteri yeri olduğundan, olağan şekilde, pek çok marka tasarımları daha çarpıcı ve dikkat çekici hale getirecek modeller sunuyor. O podyumlarda gördüğümüz pek çok kıyafeti gerçekte görmek mümkün değil. Peki neden onlara bakıyoruz…? Aslında detayları görmek, sezona ait renk, kesim veya kıyafet modellerine dair genel hatları, eğilimleri anlayabilmek için diyebilirim. Bu yüzden size podyumlardan gelecek sezonda trend olacağını düşündüğüm bazı detayları paylaşacağım bu yazıyla. Burada bulacağınız Sonbahar – Kış 2021 – 2022 trendleri içerisinden de sizler kendinize en uygunu olana şimdiden yatırım yapabilir olacaksınız. 

Peki neler var..? Parıltıların sadece gece veya özel günlerde kullanılmadığını artık biliyoruz. Önümüzdeki sezonda da gündüz parıltısından, ihtişamından, renginden bolca bahsedeceğiz. Örneğin kazaklarda fırfırlara, ışıltılı taşlara ne dersiniz? Ayrıca içinden geçtiğimiz (ve umarım tekrar zorunda kalmayacağımız) kapanma süreçleri ardından rahat ve sade giyimin yerini biraz daha neşeli, belki daha cesur veya daha parıltılı seçimler alıyor gibi… Çünkü hepimiz giyinip, süslenmeyi özledik. Bu yüzden de “Az, çoktur!” Prensibini bir süreliğine rafa kaldırmayı düşünebiliriz.

Sonbahar/Kış 2021 – 2022 Trendleri

1- Renklenme Zamanı :

Hepimizin bildiği üzere bazı renklerin ruh halini iyileştirici, neşelendirici ve canlandırıcı etkisi var. Eğer bir renk terapisine ihtiyacım var diyorsanız, ruhu canladıracak yeşillere, pembelere (canlı ve doygun tonlardan bahsediyorum elbette) dolabınızda daha çok yer açmaya hazır olun. Yeşili çok gördük diyorsanız, turkuaza, mora veya turuncuya ne dersiniz? 

Tepeden tırnağa bu renkleri giymek bana göre değil diyorsanız, nötr tonların olduğu bir kombinle bu renkleri eşleştirerek kombini yumuşatabilirsiniz.

2- Kesitler, Pencereler :

sonbahar kis 2021 trendleri 2022 trendleri

Kısa üstlerin, pencereli dekolteye sahip elbiselerin ve iplerle bağlamalı eteklerin yazda kalacağını düşünmeniz hata olur..! Kıyafete zaman zaman şıklık bazen sporluk veya bazen de seksilik katan bu tip detayları montlarda, kazaklarda dahi görmeye hazır olun. 

3- Logomanya :

Pek çok “Marka logosunun kıyafette görünmesini sevmiyorum!” diyenlerin bile baştan ayağa logolu kıyafetleri giydikleri dönemlerden geçiyoruz. 70’lerde de gördüğümüz bu trend aslında anne yadigarı parçaları sandıklardan çıkarma vakti diyor. Gucci’nin GG kaplı çantasından şimdilerde Dior’un etek veya elbiselerine kadar her yer logo… Bu tip ana parçalar pahalı derseniz de daha küçük logolu küpe veya tokalardan edinmeyi deneyebilirsiniz. 

4- Puf Montlar :

Geçen kış da puf montları çokça gördük… Eğer böyle bir monta yatırım yaptıysanız önümüzdeki sezonda da doya doya giymenin tadını çıkarabilirsiniz. Hatta bu parçanın kış modasının vazgeçilmezi olma yolunda ilerlediğini de söyleyebilirim. Bu sezon biraz daha deri kumaşlar kaplı versiyonları, sütlü çikolata, hardal gibi renklerini ve tıpkı geçen sezon gibi bol kapitoneleri puf montlarda görmek mümkün. 

5- Büyük, Çok Büyük Çantalar :

Hemen her sezon trendleri arasında bu tip devasa büyüklükteki çantaları görüyoruz. Bavuldan hallice bu çantaları günlük hayatta kullanmak çok pratik olmasa da dolabınızdaki büyük çantaları daha çok kullanmak için hazırlayabilirsiniz. Ayrıca gece veya özel günlerde kullanmaya alışık olduğumuz mini minnacık çantaların yerini de büyük çantaların alacağı söyleniyor. Ben bunu da pratikte çok makul bulmasam da görürsek şaşırmayacağız anlaşılan…

6- Güçlü Takımlar :

Günlük hayatta spor ayakkabılarla dahi giymeye başladığımız bu pantolon ceket takımlara bayılıyoruuuuum. Dolabınıza hala bu tip bir takım eklemediyseniz en canlı renklerden bir tane bakmaya başlayın derim. Takımlarda şık düğmelerin yanı sıra bu sezon ceketlerindeki bağlama detayı göze çarpıyor.

7- Parıltılı Sadelik :

Tasarımcılar bu sezon koleksiyonlara payetleri ve ışıltıları yeniden düzenlemiş gibi. Payetler, kristaller, metaller ve pırlantalar geceden “daha çok gündüze taşınıyor. Klasik monokrom görünümlere büyük  payetler veya taşlı küpeler ekleyerek günlük sadelik kavramını değiştirmiş gibiler. Bir şeyleri yumuşatmak ve biraz cesaret eklemek istiyorsanız siz de bunu deneyebilirsiniz. 

8- Örgü Trikolar :

sonbahar kis 2021 trendleri 2022 trendleri

Trikolar, soğuk hava gardıroplarımızda her zaman mevcut ve değerli bir yere sahip. Bu sezonsa salaş örgü kazaklar, tepeden tırnağa kaşmir elbiseler veya desenler, püsküller, süslemeler… Rahat ama daha şık ev giyimine yönelik artan talebi karşılamak isteyen pek çok marka, koleksiyonlarında trikolara daha çok yer vermiş.

9- Bol Jean :

Kendime de yakıştırmadığım için pek sevmesem de düşük bel modası geri geliyor gibi… ĞStelik bol jeanler ile birlikte… Rahatlığın hala herkesin baş tercihi olması nedeniyle olsa gerek, sadece bol paçalar değil, boyfriend gibi bol kesim tüm jean pantolonlar sezonun en trend parçalarından.

10- Kat kat kat :

Bana göre, bir kişinin stil sahibi olup olmadığına kışın aylarındaki seçimlerine bakarak karar verilmeli. Yaza göre daha çok parçanın bir araya getirilmesinin gerekliliği sebebiyle söylüyorum elbette. Bir de üstüne kat kat giyinme trendini eklediğimizde, gerçekte kaç kişinin gerçek bir stile sahip olduğu ortaya çıkar gibi geliyor. Örneğin, gömlek, kazak, ceket, pantolon, kaban, çizme, şapkası, atkısı….

Tüm bu öne çıkanlara, kalın taban geniş botları, vazgeçilmez ekose deseni, mikro ölçekli mini etekleri de ekleyebiliriz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here