Sonbahar-Kış 2017 Renk Trendleri

0
362

Ünlü markaların, tasarımcıların Sonbahar-Kış 2017 koleksiyonları tüm moda severlerce izlendi. Ayrıca, Pantone Renk Enstitüsü de sonbahar-kış sezonuna damga vuracak renkleri açıkladı. İşte, kırmızı, siyah beyaz gibi vazgeçilmez renklerin dışında sonbahar-kış sezonunun öne çıkan renkleri, Sonbahar-Kış 2017 Renk Trendleri

Renk açısından, Sonbahar-Kış 2017 sezonunda çok eğleneceğiz diyebiliriz. Sezonun karşılığı olan soğuk havalara rağmen, sonbahar-kış renk paleti içimizi ısıtacak kadar sıcak.

Ünlü markaların, tasarımcıların Sonbahar-Kış 2017 koleksiyonları ortaya çıktıktan sonra aslında ilham alabileceğimiz 2017 Sonbahar Trendleri de ortaya çıkmış oluyor. Bunlarla birlikte, Pantone Renk Enstitüsü de sonbahar-kış sezonuna damga vuracak renkleri açıkladı.

Sonbahar-Kış 2017 Renk Trendleri

Pantone Renk Enstitüsü’ne göre yaklaşan sezon için en popüler renk dinamik Grenadin, yani Nar Şurubu Rengi. Grenadin aslında üzerine tüm dikkati çekmekte başarılı olan kırmızının canlı bir tonudur. Kırmızının bu göz alıcı tonundan bahsedip kırmızıyı atlamak olmaz. Zira, moda severlerin sonbahar-kış dolabına adeta klasik kırmızı renk hakim olacak diyebiliriz.

2 Sonbahar Kis 2017 Renk Trendleri_mini

Mademki canlı renklerden bahsetmeye başladık o zaman sonbahara çok yakışacak, kurumuş yaprak tonlarına yakın turuncu tonlarını da unutmamak gerek.

Uzmanlar, gri, lacivert ve sarımsı kahverengi gibi gibi klasik sonbahar-kış renkleri ile bu dikkat çekici, canlı tonları birlikte kullanmamızı öneriyor.

6 Sonbahar Kis 2017 Renk Trendleri_mini

5 Sonbahar Kis 2017 Renk Trendleri_mini

Bu yaz son derece popüler olan sıcak fuşya tonu da hiçbir yere gitmiyor. Birçok tasarımcı bu canlı renkte elbiseler, etekler, kazaklar kullandı. Fuşya tam anlamıyla 2017 Sonbahar-Kış akşam giyeceklerinin rengi olabilir.

1 Sonbahar Kis 2017 Renk Trendleri_mini

Eğer cesur renk kombinasyonları denemek istiyorsanız yapmanız gereken kırmızı ve canlı pembe gibi göz alıcı renkleri birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca pembenin sonbahar-kış için öne çıkan bir diğer tonu da tozlu soluk pembedir. Bu pembe, griler, açık kahveler gibi renk paletindeki açık renklerle de mükemmel olacaktır. Ayrıca bu nötr renkleri, daha derin ve daha güçlü renklerle eşleştirmek de kolaydır.

4 Sonbahar Kis 2017 Renk Trendleri_mini

Sonbahar-kış koleksiyonlarının sergilendiği podyumlarda büyük renk sürprizlerinden biri de neon yeşil renk olsa gerek. Tasarımcılar, bu elektrikli rengi pek çok kıyafette kullandı.

3 Sonbahar Kis 2017 Renk Trendleri_mini

Sonbahar-kış sezonunda beklenmedik renklerden bir diğeri de turkuaz. Tasarımcılar, şaşırtıcı bir renkle elbiselerden paltolara kadar pek çok yerde bu rengi kullanmış. Normalde yaz aylarında tercih edilen turkuazı bu sonbahardan başlayarak soğuk havalarda da kullanmaya alışacak gibiyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here