Sonbahar-Kış 2016 Makyaj Trendleri

0
470

2016 Sonbahar-Kış sezonunda hangi makyaj trendleri bizi etkisi altına alacak? Makyaj yaparken daha çok hangi renk ruj, hangi renk göz farı kullanacağız? Eyeliner sürme şekli ne olacak? İşte, Sonbahar-Kış 2016 Makyaj Trendleri esraninportresi.com tarafından hazırlanan bu yazıda.

Moda haftaları devam edip, en iyi markalar kreasyonlarını sunmaya devam ettiği sürece bizlerde önümüzdeki sezonlara ait sadece kıyafet modası ve trendleri üzerine bilgi sahibi olmuş olmuyoruz, aynı zamanda gelecek sezonlara ait makyaj trendleri ve saç trendleri neler öğrenmiş oluyoruz. İçlerinde günlük hayatımıza uygulaması mümkün olmayan, bizlere çılgınca gelebilecek trendler olduğu gibi, tam da bize hitap eden akımlar da mevcut. İşte, bugünkü konumuz bu yüzden 2016 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri. Sonbahar-Kış aylarında hangi ruj renkleri moda, hangi göz farı renkleri yükselişte, eyeliner sürme şekilleri neler olacak şimdiden öğrenmek gerekli.

2016 Makyaj Trendleri 1- Doğal Görünümlü Makyaj

1 doğal görünümlü makyaj_mini

2015 yılında moda dünyası hemen her alanda doğallığı vurguladı ve görünen o ki bu devam edecek. Varla yok arası olarak tabir edilen, ten rengine çok yakın tonlarda allık ve rujlarla sadece ışıltı katılan bir makyaj daha kabul görür durumda. İlerleyen sayfalarda diğer makyaj trendlerini incelerken göreceksiniz ki, makyajda her zaman tek bir noktayı ön plana çıkaracağız. Yani kırmızı bir ruj sürdüyseniz, daha sade bir göz makyajı veya aksi durumda gözler ön plandaysa dudaklar nude tonlarda bırakılacak.

2016 Makyaj Trendleri 2- 60’lar Makyaj Trendi Twiggy Kirpikler

2 1960 ların twiggy makyajı_mini

Dolgun ve uzun kirpikler gözlerin güzelliğini çok daha fazla ön plana çıkarır. Bizler bunu çok iyi biliyoruz. İşte bizim gibi bunu bilen tasarımcılar da 2015 sonbahar trendleri içerinde Twiggy kirpikler olarak bilinen bu akıma yer vermişler. Bu yüzden takma kirpik kullanmak, bolca rimel sürmek yani, kirpikleri ön plana çıkarmak için yapacağınız her şey kabul görecek. 70’leri tasarımlarına yansıtmaktan keyif alan Rachel Zoe gibi pek çok tasarımcı bize bu yolu açmış görünüyor.

2016 Makyaj Trendleri 3- Dumanlı Göz Makyajı

3 geniş dumanlı göz makyajı_mini

İle madde her ne kadar doğallık makbul dese de moda dünyası ikiye ayrılmış durumda gibi görünüyor. Çünkü bir tarafta aşırılığa biraz vurgu yapıyor. Bunu, dumanlı göz makyajındaki yoğun uygulamadan da anlamak mümkün. Dumanlı göz makyajının yarattığı buğulu ve esrarengiz bakışları seviyorsanız bu kış bol bol kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here