Parizyen Stil için 2020 Kış Trendleri

Sofistike, yalın ve zamansız bir stil istiyorsanız, tüm dünya kadınlarının da radarında olan Parizyen stil size yardımcı olacaktır. Fransız kadının ilham verici görünümü için kullanılan Parizyen stil, aslında bir klasiktir. Peki, Parizyen stil için kış trendleri neler, hangi kış trendleri bir araya getirilerek bu stili ortaya çıkarılır? Tüm detaylar, esraninportresi’nde.

0
758

Sofistike, yalın ve zamansız bir stil istiyorsanız, tüm dünya kadınlarının da radarında olan Parizyen stil size yardımcı olacaktır. Fransız kadının ilham verici görünümü için kullanılan Parizyen stil, aslında bir klasiktir. Peki, Parizyen stil için kış trendleri neler, hangi kış trendleri bir araya getirilerek bu stili ortaya çıkarılır? Tüm detaylar, esraninportresi’nde.

Fransız kadının ilham verici görünümü için kullanılan Parizyen stil, tüm dünya kadınlarının ve de trendlerin gözdesi diyebiliriz. Bohem, sofistike ve her daim dikkat çekici bu görünümün arkasında Fransız kadınlarının modaya uymak için giyinmeleri değil, iyi ve rahat hissetmek için giyinmeleri yatar. Farklı stillerin aksine Parizyen stil de kusursuz görünmek için çabalamanız gerekmiyordur çünkü onlara göre güzellik kusurlarda gizlidir. Çoğu zaman şık ve bir araya getirilmiş farklı görünümlerle sonuçlanan bu stil, aslında zahmetsizce ortaya çıkarılmaktadır. Yalın, şık ve tam bir klasiktir. Pek çok markanın da etkilendiği bu stil başta da belirttiğim gibi trendleri de etkiliyor. Hal böyle olunca bu kış soğuk havalar ile başa çıkarken Parizyen stil için kış trendleri neler, hangi kış parçalarını bir araya getirerek bu stili ortaya çıkarabiliriz bir bakalım.

Sosyal medya, özellikle de Instagram, araştırma yapmanın en kolay ve en eğlenceli yolu. Konumuz itibariyle Fransız kadınlarının stilini incelediğimiz zaman şu anda rahat hırkaları, yapılı blazer ceketleri ve kuşaklı paltoları sevdiklerini ve çokça kullandıklarını fark ettim. Ayrıca, kıyafetlerini mükemmel kesime sahip önden düğmeli kot pantolonlarla vurgulayıp vintage tarzı süet botlarla görünümlerini tamamlıyorlar.

Fransız kadınlarının gardroplarının bir özelliği de sık sık kaliteli ama zamansız olarak nitelendirilen klasik parçalara yatırım yapmayı seçmeleridir. Onlar sadece bugün iyi görünmeyi değil, gelecek yıllarda da kullanabilecekleri kıyafetleri tercih ediyorlar. Peki kış trendleri açısından baktığımız zaman Parizyen stil için hangi parçaları kullanmalı?

Parizyen Stil için Kış Trendleri

1- Kemerli Paltolar : Dış giyim, gardırobunuzun kış mevsiminde sahip olması gereken en önemli parçalardan biridir diyebilirim aslında. Sadece Fransız kadınlarının stili üzerinde değil, tüm dünyada etkili bir trend kemerli paltolar. Özellikle de oversize kesime sahip yani üzerinize bir-iki beden büyük gibi duran palto modelleri sezonun diğer trendleri olan blazer ceketleri veya kalın, düğmeli hırkaları rahatça giymenize imkan veriyor. Ayrıca kemerli bir palto, birden fazla katman giyseniz bile belinizi vurgulamanın harika bir yoludur.

2- Kalın, Renkli Kazaklar : Oldukça soğuk olabilen Fransa da daha rahat dışarıda dolaşabilmek için kalın kazaklar şarttır. Eğer görünümüze biraz canlılık katmak istiyorsanız renkli kalın bir kazağı kombininize ekleyebilirsiniz. (Fransız kadınları, çok renki ve desenli modellerden ziyade daha çok tek renk modelleri tercih ediyorlar)

3- Kısa, Düğmeli Hırkalar : Annelerin veya ananelerin dolaplarını karıştırıp bu tip hırkalar bulmanız çok olasıdır. Yüksek bel bir pantolon ile tamamlayabileceğiniz kısa hırkalar kış stilinin vazgeçilmezi diyebiliriz.

4- Blazer Ceketler : Bu yazıyı hazırladığım günlerde zaten bolca blazer ceketleri kullanıyoruz. Özellikle de bol ve rahat kalıba sahip modeller favorilerimiz. Fransız kadınları ise bu parçayı daha çok ince trikolar veya boğazlı kazaklar ile kombinlemeyi tercih ediyorlar.

5- Kahverengi Süet Botlar : Bizler şu sıralar etrafta postallar veya kovboy botları görüyor ve mağazalarda daha çok bunlar öne çıkıyor olsa da Parizyen stilin detaylarında kahverengi süet botlar yer alıyor.

6- Önden Düğmeli Pantolonlar : Mükemmel kesilmiş kot pantolonlar, her Fransız kadının gardırobunun en temel parçası gibi görünüyor. Önden düğmeli klasik kesime sahip bir jean seçerek hem kış trendlerine uyum sağlayabilir, hem de Parizyen stili tamamlayabilirsiniz.

7- Yelekli Takımlar : Son zamanlarda benim de en sevdiğim diyebilirim. Tek renk veya desenden oluşan bu takımlar her ortamda kurtarıcınız olmaya aday.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here