İspanyol Kol Trendi

0
391

Ekstra uzun kol, volanlı kol, çan kol veya ispanyol kol… 2016/2017 kış sezonunda kazak, gömlek, ceket ve manto gibi parçalarda göze çarpan en önemli detaylar, kol modelleri.. İspanyol kol trendi ve trend kol modelleri detayları esraninportresi.com’da

70’ler modası üzerine pek çok yazı yazdım ve yine temeli 70’lere dayanan bir başka konuyla karşınızdayım farkındayım. Ancak 2015 yılı başından beri etkisi altında olduğumuz dönemin etkileri kolay kolay kolay geçecek gibi durmuyor. Gün geçmiyor ki 70’lerden fırlayıp gelen bir trend ile karşılaşmayalım. Geçtiğimiz haftalarda Paris, Londra gibi şehirlerde gerçekleşen moda haftaları süresince sokak modası detaylarına da değinmiştik. İşte o süreçte ciddi olarak göz çarpan bir trend, ispanyol kol trendi. Aslında sadece ispanyol kol olarak tanımlamak trendi kısıtlamak olabilir. Çünkü çan kol, uzun çal kol, volanlı kol gibi detaylarda farklılaştırılmış bir trendden bahsediyoruz aslında.

İspanyol Kol Trendi

1 ispanyol kol trendi_mini

Bu trendin bir çık noktası 70’ler modası olduğu gibi, diğer çıkış noktası aslında boyfriend gömlek trendi. Malumunuz uzunca bir süredir, üzerimize bir kaç beden duran, salaş gömlek giyme modası (kısacası oversized gömlek) devam ediyor. İşte bu gömleklerin kollarını açık bırakarak uzun volanlı kol trendine başka bir bakış açısı da kazandırılmış oldu aslında. Bu yüzden trende ayak uydurmak adına illa İspanyol kol bluz sahibi olmak zorunda değilsiniz.

2 volanlı kol trendi_mini

İspanyol kol, volanlı parçalar aslında uzunca bir süredir zaten hayatımızda. Peplum bluzları hatırlıyorsunuzdur, bel bölgesi volanlı bluzlardı. Sonrasında halen kullandığımız İspanyol paçalar devreye girdi (ki bence mükemmeller). Şimdiyse İspanyol kol trendi ile devam ediyoruz. Bu kol modelini iyice benimsemekte fayda var. Zira 2016/2017 kış sezonunda da bol bol yer alıyor olacaklar.

Bu trendin önemli detaylarından biri aslında abartıya oldukça müsait olması. Yani trendin içerisinde abartılı volanlara sahip kollara sıkça rastlamak mümkün. Hiç bir şekilde abartıdan hoşlanmayanlar için abartısız sade görünümlerin olduğunu da eklemek gerek tabii.

Daha çok gömlek ve bluzlarda göreceğimizi düşündüğümüz İspanyol kol veya çan kol trendi aslında kazak, ceket ve kabanlarda da karşımıza çıkacak.

1 2017 modasi kazak modelleri kadin kazak_mini

Volanlı veya yarasa kollar, fırfırlı kazaklar, örgü kazaklar, salaş bohem kazaklar veya yırtmaçlı kazaklar… 2016-2017 kazak modası içinde hemen her stile uygun kazak modeli var. İşte, 2017 modası kazak modelleri ve kombin-stil önerilerini okumak isterseniz–> 2017 modası kazak modelleri

İspanyol Kol Trendi

3 uzun volanlı kol modası_mini

Böyle parçaları kullanırken bir kaç küçük detaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır. İlk olarak, özellikle hacimli volanları olan bir parça tercih ettiyseniz giydiğiniz diğer parçaların dar, vücudu saran parçalar olmasına özen gösterin derim. Eğer İspanyol kol bir gömlek giydiyseniz, pantolonda ispanyol paça tercih etmeyin. Skinny jean, kalem etek ve topuklu bir ayakkabı yeterli olacaktır böylesi bir parça için.

Uzun boylu değilseniz, çok hacimli volanları tercih etmeyin derim. Çünkü boyunuza orantılı olmayan böyle parçalar sizin daha kısa görünmenize sebep olacaktır.

Yine bu trend ile birlikte gündeme gelen diğer detay uzun kollar. Hani şu ellerin içinde kaybolduğu uzun kollar… Kışın genelde soğuktan üşüyen ellerimizi kazak kollarını çekiştirerek ısıtmaya çalışırız ya, işte bu trend ile artık buna pek gerek yok. İşin şakası tabii bu..! Kazak, gömlek, ceket ve kaban gibi parçalarda ekstra uzun kollar dikkat çekiyor. Kısacası, 2015-2016 kış sezonunda, volanlı kol modellerinin etkisinin artmasıyla uzun kol boyları da hayatımıza giriyor. Demedi, demeyin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here