İlkbahar 2020 Renk Trendleri

Ateş kırmızısı, klasik mavi veya fırtına yeşili… Renk trendleri üzerine belirleyici bir otorite olan Pantone 2020 yılın rengi olarak klasik mavi rengi işaret etmekle birlikte başka renkleri de 2020 trend renkler olarak belirledi. İşte, ilkbahar 2020 renk trendleri, esraninportresi’nde.

0
448

Ateş kırmızısı, klasik mavi veya fırtına yeşili… Renk trendleri üzerine belirleyici bir otorite olan Pantone 2020 yılın rengi olarak klasik mavi rengi işaret etmekle birlikte başka renkleri de 2020 trend renkler olarak belirledi. İşte, ilkbahar 2020 renk trendleri, esraninportresi’nde.

Renk trendleri üzerine belirleyici bir otorite olan Pantone 2020 rengi olarak klasik mavi rengi işaret etti. Bu aslında klasiğe, sadeliğe ve aslında temellerimize döneceğimizin de bir işaretiydi. Bu rengin seçilmesindeki ana nedenleri de sakinliği, istikrarı ve de güveni temsil etmesi olarak açıkladılar.

Klasik mavi gibi zamansız renk seçiminin yanı sıra, ilkbahar 2020 renk trendleri için Pantone başka renkler de belirledi elbette. Bunların arasında canlı turuncu ve ateşli kırmızı tonlarının yanı sıra yumuşak bir sarı ve yeşilin koyu bir tonu da yer alıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ilkbahar / yaz 2020 koleksiyonları da bu benzersiz renklerin her biriyle doluydu. Gelin ilkbahar 2020 için temel renk trendlerine derinlemesine bir göz atalım ve bu renk tonlarını giymenin birkaç stil ipucunu verelim. 

İlkbahar 2020 Renk Trendleri

1- Klasik Mavi :

Pantone tarafından Yılın Rengi olarak kabul edilen klasik mavi, 2020 ilkbahar koleksiyonlarında popülaritesiyle kendini kanıtlandığı gibi bu sezon her yerde olacak diyebiliriz. Rengin tonlarını baştan ayağa kullanmak sezonun en popüler trendi olmakla birlikte altın rengi takılarla ile kombinlemek görünümünüzü bir adım ileriye taşıyacaktır. Dolabınızın en zamansız parçalarını bu renkten seçmek bu yıl vereceğiniz en doğru kararlardan biri olacaktır.

2- Ateş Kırmızısı :

Drama ve enerjiyi ifade etmek için daha iyi bir renk bilmiyorum.. Hani dans eden kadın emojisi var ya tam da tarifi o sanırım… Bu ateşli rengi kişiselleştirmenin pek çok yolu var üstelik. Cesur ve çarpıcı bu rengi gündüzden geceye baharın her anı için kullanabilirsiniz. 

3- Capcanlı Turuncu :

Birkaç gün önce Rihanna’nın katıldığı bir açılışta tercih ettiği turuncu stili görünce bu rengi daha çok kullanacağımızı anlamıştım. Turuncunun bu en parlak, en canlı tonu ile etrafınıza enerji yaymaya hazır olun. Ayrıca rengi daha fazla ortaya çıkarmak için altın ışıltılı takılarınızı da kullanabilirsiniz.

4- Fırtına Yeşili :

Doğa ile eşanlamlı olan Fırtına Yeşili, bir orman veya yağmur ormanında bulabileceğiniz gizli bir renktir ki tam da bu yüzden Versace’nin ilkbahar / yaz 2020 koleksiyonunda mükemmel şekilde kendini gösterdi

5- Miras Mavisi :

Neredeyse vintage görünümlü bir kot tonu olan mavinin bu açık, yumuşak tonunun geleneği ve güvenilirliği yansıttığı söyleniyor. 2020 ilkbaharında, JW Anderson, tamamen modern bir siluet kullanarak tarihsel olarak klasik olan bu mavi tonu, adeta yeni çağa taşıdı.

6- Sarı :

Pantone’un açıkladığı gibi, Sarı rengi bu açık ve yumuşak tonu, iyimserliği ve pozitifliği temsil ediyor. Victoria Beckham’ın ilkbahar / yaz 2020 defilesinde podyumda da yerini alan bu renk tonu sadece baharın değil, yazın da vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here