Her Kadının Sahip Olması Gereken Çanta Modelleri

0
2955

Söz konusu olan çanta ve ayakkabılar gibi temel aksesuarlar olunca, kıyafet trendleri pek çok değişiklik gösterse de, böylesi temel parçalar yaşamımızda daima yer alıyor. Elbette çanta modelleri de değişen modayla birlikte değişim gösteriyor ancak öyle modelleri var ki her kıyafet ile her stil ile uyum sağladığı için dolabımızın olmazsa olmazları arasına giriyor. 

Çanta modellerine olan ilgimiz, merakımız veya sahip olma isteğimiz bir yana günlük hayatta kullanabildiğimiz çanta sayısı aslında oldukça sınırlı. Hatta çoğu zaman belirli özel durumlar dışında çanta değiştirme ihtiyacı bile duymuyoruz. İmkan varsa elbette aynı çanta modelinin farklı renklerini de aldığımız oluyor. Ancak temelde çantanın formu, kullanma amacımız pek de değişmiyor. Peki, bir kadın günlük hayatında daha çok hangi çanta modellerine ihtiyaç duyar? Kıyafetlerimize uygun çanta seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Elbette yaptığınız işe, gittiğiniz yere göre kullanacağınız çanta tercihiniz değişebilse de bugün sizler için her kadının ihtiyaç duyabileceği çanta modellerini derledim.

Hemen detaylandırmaya başlayacağım ancak yazı içerisinde sezonun trend çanta modellerine de yer vereceğim gibi daha çok zamansız ve klasik çantalardan bahsetmeye çalışacağım.

1- Siyah Çanta Modelleri

Siyaj klasik el çanta modelleri_mini

İşte klasikler.. Modası asla geçmeyecek, hemen her kıyafet ile uyumlu olacak ve dolayısıyla da bir kadının dolabının olmazsa olmazı haline gelecek… Tüm bu tanımların karşılığıdır siyah çanta modelleri. Özellikle çalışan bir kadınsanız, böylesi çantalar çoğu zaman kurtarıcıdır. Biz kadınlar, makyaj malzemelerimizinden, acil durumlarda kullanmak üzere babetlerimize kadar pek çok eşyamızı yanımızda taşıdığımızdan daha çok büyük çantalara yönelsek de çanta boyuna karar verirken dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü aslında büyük boy çantaları sadece uzun boyluların kullanması gerekiyor. Eğer boyunuz uzun değil ve boyunuzla orantılı olmayan büyüklükte bir model kullanıyorsanız, olduğunuzdan kısa göründüğünüzü bilmelisiniz. Çünkü bir kadının giyinirken dikkat etmesi gereken en önemli unsur proporsiyonudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here