Elbise Altında Jean Trendi

0
209

Veya Jean üstü Elbise Trendi… Elbiseleri sonbahar kış aylarında da kullanmanın pek çok yolu var. Ancak içlerinden bir tanesi bu yıl daha popüler. İşte, jean üstü elbise veya elbise altında jean giyme trendi detayları

Veya Jean üstü Elbise Trendi… Nasıl tanımlayıp, adlandırdığınızın bir önemi yok. Önemli olan yaz aylarında giymekten keyif aldığınız elbise modellerini sonbahara nasıl adapte ettiğiniz aslında. Daha önce sizlerle 2016 sonbahar-kış trendleri ve detaylarını paylaştığımda da orada da bu konuya yer vermiştik. Elbette elbiseleri sonbahar kış aylarında da kullanmanın pek çok yolu var. İçlerinden iki tanesi bu yıl öne çıkıyor. Bir tanesi oldukça popüler bir sezon yaşayacağa benzeyen boğazlı body’ler. Her türlü elbisenin içerisine ister tam ister yarım boğazlı body giyerek soğuklara direnmek mümkün. Diğeri da şuan yazının ana konusunu oluşturan altına kumaş veya jean pantolon giymek. Aslında bir üçüncü seçenek daha var ki oda bu iki trendi tek kombinde bir araya getirmek. Ancak bu iki trende de alışabilmek için biraz zaman gerekiyor. Trendin ismini duyduğunuz zaman yok artık dahi diyebilirsiniz. Ancak ilerledikçe zaten bu trendi uyguladığınızı veya kolaylıkla uygulayabileğinizi de göreceksiniz. İşte, jean üstü elbise veya elbise altında jean giyme trendi detayları

Elbise Altında Jean Trendi

1- Jean ile elbisenin aynı renk olduğu kombinlerle başlayın.

Önce kombine gözlerinizin alışması ve bundan memnun olmanız gerek. Eğer baştan ayağa aynı renk olursanız ve hatta bu siyah, lacivert gibi koyu renklerde olursa görüntü size hiç garip gelmeyecektir. Ayrıca baştan ayağa tek renk olacağınız için de daha ince,uzun ve zarif görüneceksiniz. Başlangıç için aykırı bir görünüm olmaması adına skinny jean kullanmanızda fayda var. Tabi seçtiğiniz çizme veya botların da kıyafetlerinizle aynı renk olması gerekiyor. Eğer illa kombine renk eklemeliyim diyorsanız bunu çantanızla veya en üst katman olan paltonuzla yapabilirsiniz.

1 elbise altina jean trendi_mini

İki renkli kotlar, işlemeli kot ceketler, 90’lı yılların favorisi mom jeans (yani anne kotları) veya kısa, kesik paça detayları… Mağaza vitrinleri son yaz indirimlerinden çıkıp 2016 sonbahar-kış ürünleri ile doldu bile. İşte, sonbahar-kış sezonunun öne çıkan kot trendleri–> Sonbahar-kış kot trendleri

3 Jean ustu elbise trendi_mini

Elbise Altında Jean Trendi

2- Uzun ceketleri de elbise gibi kullanabilirsiniz.

İşte bu aslında trendin bize en yakın gelen seçeneklerinden biri. Eğer ince, uzun bir trençkotunuz, ceketiniz varsa bunların altına giyeceğiniz jean ile de aynı trendi yakalayabilirsiniz. Açıkçası özellikle ince süet,güderi trençkotlar ve ceketler içine giyeceğiniz body ile elbise gibi kullanılmaya oldukça müsaitler. Elbette ceketlerinizin önünü kapatacaksınız ve ayrıca önerim şık bir de kemer takmanız olacak. Kış aylarında üstünüze kalın uzun bir palto almanız yeterli olacaktır.

2 Jean ustu elbise trendi_mini

Elbise Altında Jean Trendi

3- Proposiyona dikkat edin.

Stil sahibi bir kadının kombinlerini ve kıyafet seçimlerini yaparken her zaman önem verdiği noktadır, proporsiyonu. Bu noktada bel oyuntunuzu vurgulayacak veya boyunuzu kesip sizi kısa göstermeyecek seçimlere odaklanmak gereklidir. Bu yüzden aslında skinny jean’leri bu trend için kullanmak daha faydalı olacaktır. Seçtiğiniz elbisenin de vücut hattınızı takip eden, hatlarınızı doğru şekilde vurgulayacak seçimler olmasına özen gösterin.

Bu trend için kıyafetleri üst üste giyeceğinizden kalın görünme riskiniz olacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca ince kumaşları tercih edebilir, gerekiyorsa kemer kullanmayı veya topuklu ayakkabı giymeyi düşünün derim.

6 elbise altina jean trendi_mini

Elbise Altında Jean Trendi

4- Gömlek elbiseleri kullanın.

Yaz aylarında sadece elbise olarak veya kot şortların üzerinde en çok giydiğimiz parçalardan biri gömlek elbiseler. Popülerlikleri de geçmiş gibi görünmüyor. Zira Zara, Mango gibi markaları gezdiğiniz zaman sonbahar için hazırlanmış uzun gömlek elbiselerin olduğunu görmek de mümkün. İşte bu gömlek elbiseleri jean ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca benzer şekilde uzun kazak elbiseleri de yine aynı amaçla kullanmak mümkün.

5 elbise altina jean trendi_mini

Elbise Altında Jean Trendi

5- Cesur davranın ve gerçek bir stil oluşturun.

Şimdiye kadar trende uyum sağlayacak ama bize daha normal gelecek jean üstü elbise fikirleri, kombin örnekleri üzerinde durduk. Moda haftalarında podyumlarda sergilenen koleksiyonlara veya sokak modasının öncü isimlerinin seçimlerine baktığınız zaman bu trendin gerçek kullanımını görebilirsiniz. Yaz aylarında kullandığımız uçuş uçuş elbiseler özellikle de kemer gibi aksesuarlarla bir araya getirilerek bir üst sokak stili oluşturulmuş.

4 elbise altina jean trendi_mini

elbise altina jean trendi_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here