Bomber Ceket Trendi

0
652

New York, Londra, Milano Paris ve daha diğer moda haftaları sırasında gerek podyumda sergilenen koleksiyonlar gerekse sokak modası gösterdi ki özellikle ilkbahar sezonunun en popüler ceket modelleri bomber ceketler. Erkek modasında zaten popüler olan bomber ceket artık kadın modasının da gözdesi olmuş durumda. Peki bomber ceket trendi detayları ne ve bomber ceket nasıl kombin edilir?

Yazının başında her ne kadar bahar modası olarak bahsetmiş olsam da bunun sebebi daha çok havalar. Yani daha kalın bir bomber ceket modeli ile elbette kış stilinizi de tamamlayabilirsiniz. Adı sizin için ne kadar tanıdık bilmiyorum ama özellikle 70’ler modasında kol detayları ve hafif şişkin görünümü ile oldukça popülerdi. Başta da belirttiğim gibi daha çok erkeklerin gözdesi olan bu ceketler daha kısa formlarıyla 2016 kadın modası içinde kendine yer bulmayı başardı ki bunun en güzel kanıtı da Kendall Jenner ve Gigi Hadid’in sokak stillerinde bu ceketlere yer bulması. Günlük stillerini skinny jean ve göbeği açıkta bırakan kazaklar ile birlikte bu bomber ceketler ile tamamlamışlardı. Onların günümüzün stil ikonları olarak düşündüğümüzde zaten bu ceketlerin kısa zamanda daha popüler olacağını anlamakta zor değil.

1 bomber ceket modelleri 3_mini

Aslında bu iki ünlü top modelinde kullandığı gibi bomber ceketler iki detay dikkat çekiyor bu yıl. Bunlardan biri haki renk bomber ceketlerin diğer renk bomber ceketlerden biraz daha ayrışması. Bir diğeri de bomber ceketlerin üstündeki süslemeler, yazılar. Yani bu modaya tam olarak ayak uydurmak istiyorum diyorsanız bu iki detaydan birini seçebilirsiniz.

Peki aslında maskülen bir havası olan bomber ceketleri nasıl kombin etmeli? Bunun cevabı, bomber ceketler çok kullanışlı parçalar olduğundan aslında oldukça basit. Yani isterseniz daha feminen parçalarla kullanıp bir ters köşe stil yaratabilir, isterseniz günlük spor şıklığınızı tamamlayacak bir unsur olarak kullanabilirsiniz.

3 bomber ceket modelleri 4_mini

Bomber ceket üstünde kullanılan armalar ve işlemeler de en çok kullanılan detaylar. Eğer özellikle bu ceketleirn fazla maskülen parçalar olduğunu düşünüyorsanız tıpkı aşağıdaki gibi nakış işlemeli modellere yönelebilirsiniz. açıkçası ceketin maskülen tarzıyla nakış işlemelerinin yarattığı tezatlık oldukça hoşuma gitti.

2 bomber ceket modelleri 2_mini

Açıkçası benim en çok sevdiğim, yukarıdaki gibi vücuda oturan ve oldukça feminen bir havaya sahip olan dar bir elbise veya etek ile bu spor ceketi kombinlemek. Yukarıdaki stil tam da benim favorilerimden biri. Diğer yandan gece dışarı çıkarken giydiğiniz mini eteğiniz veya elbisenizin üzerine böyle bir ceket alarak yine ters köşe bir stil yaratabilirsiniz. Daha spor bir stile ihtiyacınız varsa Kendall Jenner ve Gigi Hadid’in sokak stillerinde yaptığı gibi skiny jean veya boyfriend jeanlar ile kombinleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here