Beyaz Sneaker Trendi

0
1042

Isınan hava koşullarıyla da birlikte botları bir süreliğine de olsa kenara koyduk. Şu sıralar yağmurların olmaması ve havaların ısınmasının da etkisiyle aslında bahar sezonunun trendi olan beyaz sneaker’lara erken merhaba dedik. Sokağa çıktığınızda herkesin ayağında farklı model beyaz sneaker görebilirsiniz. Peki herkeste olan beyaz sneaker’ları sıkıcı olmadan ve hatta daha tarz şekilde nasıl kombinlemeli?

Kıyafetinizi daha şık veya traz hale getirmek için genellikle ilk akıllara topuklu ayakkabılar gelir. Son zamanlardaysa topuklu ayakkabılardan çok daha popüler bir trend ile karşı karşıyayız. Üzerinde hiçbir ekstra rengin olmadığı beyaz spor sneaker ‘lar hemen herkesin yeni gözdesi. Nereden çıktı bu trend derseniz aslında ilk Adidas’ın Stan Smith koleksiyonu ile gündeme geldiğini söyleyebilirim. Adidas’ın arka arkaya bu trendi destekleyen koleksiyon hazırlaması ve moda severlerin de büyük ilgi göstermesiyle birlikte bir anda yayıldı ve bir trend haline geldi. Elbette Adidas’ın arkasından Nike, Gisueppe Zanotti gibi markalar da trende ayak uydurmasıyla her yanımızı beyaz sneaker’lar sardı. Beyaz sneaker kimilerine cansız, donuk ve bu yüzden de sıkıcı gelebilir. Peki sıkıcı olmadan kullanmak, farklı kombinler yapmak mümkün mü?

1 beyaz sneakers trendi_mini

Sizler de iyi biliyorsunuz ki, spor ayakkabıları sadece spor yaparken giyme halini bırakalı çok oluyor. Bu durumda elbette ilk akla gelen sneaker’ları jeanler ile birlikte kullanmak geliyor. YAni spor bir kombin yapmak istiyorsanız boyfirend jean veya skinyy jean’ler ile beyaz sneaker ‘ları bir araya getirmeniz yeterli. Bu oldukça günlük bir stil oluşturmaya yetecektir. Peki bu kadar mı?

İşe giderken elbiselerin altına veya kalem etekleri altına spor ayakkabılarımı giyerdim. Muhtemelen hepiniz benzer şeyi yapıyordunuz çünkü topuklu ayakkabılar ile otobüste saatlerce yol gitmek işkence gibi gelir, ayaklarımıza yazık! Bir kaç yıl öncesine kadar bunu görenler ne biçim giyinmiş diyerek bu hali yadırgarken şimdilerde en moda kombin elbiseler veya eteklerin altında spor ayakkabıları giymek.

beyaz sneakers trendi_mini

Beyaz sneaker modellerinin bu kadar popüler olmasının bir sebebi de kuşkusuz her kıyafetle kombin edilebilirliği. Parkalardan, kalın mantolara, renkli elbiselerden, mini eteklere her tarz ile bir araya getirilebilir. Özellikle sade, minimalist tarzı benimseyenlerin gözdesi durumundalar

Beyaz sneaker modelleri ile daha eğlenceli kombinler yapmak istiyorsanız renkli çoraplar ile birlikte kullanabilirsiniz. İsterseniz kısa renki soket çoraplar isterseniz de uzun desenli çorapları tercih edebilirisiniz.

Bu spor ayakkabıların bu kadar ilgi çekmesinin bir sebebi de hem cool hem de feminen bir tarz ortaya çıkarması. Pek çok kadın gece kıyafetleriyle, pırıltılı mini elbiseler ile dahi beyaz sneakler modellerini kombinlemekten çekinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here