2021 Bahar Elbise Trendleri ve Kombin Önerileri

Triko uzun elbiseler, tül elbiseler, balon kollar, dantelli büyük yakalar veya eğlenceli desenler… 2021 bahar elbise trendlerine dair tüm detaylar, esraninportresi’nde. 

0
576

Triko uzun elbiseler, tül elbiseler, balon kollar, dantelli büyük yakalar veya eğlenceli desenler… 2021 bahar elbise trendleri ile ilgili tüm detaylar, esraninportresi’nde. 

Yazıyı hazırladığım şu günlerde İstanbul da epeyce kar olsa da ve bizler evlere kapanmak zorunda olsak da güneşli bahar-yaz günlerinin geleceğini biliyoruz, her anlamda! O günler geldiğinde şahsen ben bir süre tayt veya eşofmana ara vermek, yerine de dolapta uykuya dalmış etek ve elbiselerimi koymak istiyorum.

2020 Yılı boyunca lüks veya hesaplı pek çok marka da ev giyiminin rahatlığına yatırım yaptı. Bizler de zaman zaman kendimizi iyi hissetmek adına, evde, kedimiz için en sevdiğimiz elbiseleri giysek de, üstümüzde daha çok sweatshitler, eşofman veya tayt gibi spor takımlar vardı. 2021 Trendleri ise özlediğimiz elbise  ve eteklerin daha fazla hayatımızda olabileceğini müjdeliyor. 

Bahar elbise trendleri içinde nefes kesici modellerin yanı sıra günlük kullanımda çok seveceğiniz modeller de yer alıyor. Örme dokular, kabarık kollar, renkli  desenler, Vintage yakalar veya tüller bu elbiselerin sahip olduğu detaylarda sadece birkaçı. Hadi gelin birlikte detaylara bakalım.

Bahar Elbise Trendleri

1- Tül Elbise Modelleri :

Bir süredir ertelenen düğün, doğum günü gibi özel günler için bir elbise arıyorsanız, tercihinizi tüllü elbise modelleri içinden yapabilirsiniz. Romantik bir görünüm istediğiniz anlarda da bu elbiseler iyi bir seçim olabilir. Pililer ve fırfırların eşlik ettiği bu tül elbiseler sezonun en popülerlerinden biri… Günlük kullanımdaysa elbiseyi daha spor bir havaya sokmak için üstünüze hırka veya sewatshirt giyebilir, en sevdiğiniz converse’ler ile cool bir görünüm yakalayabilirsiniz.

2- Siyah Hafif Kumaşlı Elbiseler :

Rahatlığa alışmış vücutlarımıza çok iyi gelecek bir elbise trendi bu aslında. Vücudu sıkmadan, rahatlıktan ödün vermeden şık olmanın en kolay yolu bu elbiseler olacaktır. Saten gibi hafif kumaşların kullanıldığı bu elbiseler içlerinde en sevdiklerim oldu açıkçası. 

3- Balon Kollu Elbise Trendi :

Aslında sadece elbiselerde değil, gömlek, hırka ve ceket gibi hemen her üst giyim ürünlerinde balon kol modellerine rastlamak mümkün. Bu elbiseleri özellikle de günlük kullanırken bir detaya dikkat edilmeli bence. Bu kol modeli oldukça gösterişi olduğundan (özellikle de çok kabarıksa) kombinin diğer parçalarını minimal tutmakta fayda var. 

4- Eğlenceli ve Renkli Desenli Elbiseler :

Renklerin daha fazla olduğunun en güzel göstergelerinden biri, batik desenlerin hemen her yerde olması… Zümrüt, pembe gibi iyi hissettirecek renklerle tığ işi motiflerin, fırfırların veya Vintage yaka detaylarının eklenmesiyle oldukça canlı ve iç açıcı bir bahar biz bekliyor.

5- Örme Dokulu, Triko Elbiseler :

Bana kalırsa her kadının dolabında olması gereken elbise çeşitlerinden biri, kaliteli triko veya örme dokulu bir elbise… Vücuda nazikçe saran, hem şık hem de rahat olmanızı sağlayan bu elbiseler bu sezon daha da popüler. Midi boylar daha çok öne çıkıyor gibi görünse de iyi bir örme doku elbisenin her boyu makbuldür. 

6- Kontast Yakalar :

Başta da belirttiğim için çok detaya girmeyeceğim. Sadece, bu dantelli, büyük yakalı elbiselerde kontrast yaka renkli modeller öne çıkıyor.

7- Pembe :

Biraz renk katmalıyım düşüncesi ile seçim yapmak istediğinde önerim, tercihinizi pembeden yana kullanmanız olacak.

8- Sırt Dekolteli Elbise Modelleri :

En zarif olduğunu düşündüğüm dekoltedir. Sınırları doğru belirlediğiniz zaman günlük olarak da sırt dekoltesi kullanabilirsiniz. 

9- Şeffaf Kumaşlar :

Aslında tül detaylı elbiselerde bahsettik bolca. Bu yüzden birkaç güzel elbise modeli ile sizi başlasa bırakıyorum. ;)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here