İlkbahar-Yaz 2019 Moda Trendleri

Tulumların rahatlığı, püskülleri cazibesi, leopar desenin gücü veya 80'lerin aksesuarları... Güçlü kadını vurgulayan detayların öne çıktığı İlkbahar-Yaz 2019 moda trendleri ve onlarla kombin ipuçları, esraninportresi'nde.

0
543

Tulumların rahatlığı, püskülleri cazibesi, leopar desenin gücü veya 80’lerin aksesuarları… Güçlü kadını vurgulayan detayların öne çıktığı İlkbahar-Yaz 2019 moda trendleri ve onlarla kombin ipuçları, esraninportresi’nde.

Yazının en başında aslında ilkbahar-yaz 2019 moda trendleri içerisinde çok fazla etkileyici detay olduğunu söylemeliyim. Ancak ben burada gardırobunuza gerçekten eklemenizi önerdikleri bir araya getirdim. Burada yer alan öne çıkan parçaları gerek sosyal medyada gerekse tv veya filmlerde ünlülerin üzerinde görmeye de başladık aslında. Ancak amacım zaten gördüklerinizi anlatmak değil ek olarak nasıl kombinler yapabileceğiniz konusunda küçük fikirler vermek. Ayrıca inceledikçe fark edeceksiniz ki buradaki trendlerin içerisinde büyüklerimizin dolaplarına göz atmamızı gerektirecek bazı vintage detaylar da yer alıyor. İşte İlkbahar-Yaz 2019 Moda Trendleri ve onlar ile yeni stil önerileri…

Tek tek maddelemeden önce genel olarak pek çok moda evi ve markanın tasarımlarında öne çıkan unsurun güçlü kadın duruşu olduğunu belirtmekte fayda var. Buradan yola çıkarak kadınların kendilerini güvende ve güçlü hissedebilecekleri kıyafetler yaratmayı hedeflemişler.

Moda şovları sırasında podyumlarda görülen en büyük trendlerden biri, kadının en büyük teması; kadınlığa hoşgeldin dönüşü, kadınların güçlenmesi ve kendiniz için giyinmeyi istemek temaları oldu. Parçalar açısından trend, iyi terzilik, daha uzun etekler ve rahat dış giyimden düz ve akıcı şekillere kadar her şeyi içeriyor. Maksimalist stillere zıt minimalizm parçaları tercih edenler de çoğunlukta. Öyleyse gelin hemen detaylara inelim.

İlkbahar-Yaz 2019 Moda Trendleri

  • Leopar Deseni :

2019 modası için leopar desenini yeniden görmek sizi şaşırttı mı? Hayvan motiflerinin bu yıl zaten zirveye ulaştığını anlamak zor değil. Şimdiye kadar pek çoğumuzun giymekten oldukça imtina dahi ettiği bu desen maksimalist stil seveler için biçilmiş de bir kaftan aslında. Farklı hayvan deseni çeşitlerini birlikte kullanmak ve fazlaymış gibi görünmemek zor olsa da bu yıl bunu çokça göreceğiz.

  • 80’ler Trendi :

Tıpkı hayvan desenleri gibi, 1980’ler modasının da peşimizi bırakmayacağı anlaşılıyor. Güçlü omuzlar, lame, parıltılı parti elbiseler, etek ceket takım elbise ve seksenlerin trendlerini yansıtan aksesuarları görmeye devam edeceğiz.

  • Bej Rengi ve Tonları :

Yumuşak renklerde üretilen basit, bej silüetlerle gelen, pek çok şovda ustaca çırpılmış bir rahat zarafet vardır. Temel anlamda, bej bir yelpazeye bakıyoruz, ancak moda açısından bence bu bir kadının giyebileceği en şık şeylerden biri. Bu renk paleti, yetişkin, sofistike ve pahalı görünüyor.

  • Fiyonklar :

İster küçük ister büyük olsun, fiyonlar yazlık bluz ve elbiselerden takı ve saç aksesuarlarına kadar her şeyde bulunacak.

  • Neon :

Hem 1980’lerin dönüşünü hem de cyberpunk’a artan ilgiyi yansıtan her türlü vurgulayıcı renk parlaklığı New York, Paris, Milano ve Londra’daki podyumlarda göze çarptı. Bazı tasarımcılar saten ve dantel kullanırken, diğerleri pamuğu tercih etmişti. Peki–> neon renkler nasıl giyilir?

  • Kır Elbiseleri :

Kır elbisesi modelleri 2019 yazında daha da büyük bir trend haline gelmek üzere. Fırfırların, çiçek desenlerinin, dantellerin eşlik ettiği romantik ve rahat elbiseler… Kadınsı ama süper-gündelik…

  • Ekstra Ekstra :

2019 İlkbahar-yaz sezonu için aksesuarlarınız adeta kendi posta kodlarını garanti edecek kadar büyük… Her ne kadar mini çantalar pek çok alanda daha tercih edilebilir olsalar bu sezonun parçaları tam anlamıyla devasa olacak. Büyük taçlar, büyük küpeler, büyük kemerler ve daha fazlası…

  • Tulumlar :

Gündelik stilin vazgeçilmezi aday bir parçadan bahsediyoruz. Rahat görünümünden kemer takma seçeneğine, topuklu ayakkabılarla akşamları kolayca giyilebilmesinden terlik veya botlarla giyilebilmesine kadar bu tek parça harika seçenekler oluşturuyor.

Bunların dışında da püsküller ile kaplı tüm kıyafetleri, yeşilin pastel tonlarını veya vintage esintiler taşıyan yazlık kıyafetleri sezonun trendleri arasında sayabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here