Yağ Yakımı için Esneme Hareketleri

Koşu ya da yürümek kadar çok kalori yakmanıza ve hızlı yağ yakımına sebep olmasalar da evde yapılabilen bu basit esneme hareketleri, vücudu yağ yakımına teşvik etmenin yanı sıra esneklik, güç ve dayanıklılığınızı da geliştirir. İşte, evde yapılabilen, kolay yağ yakımı için esneme hareketleri esraninportresi'nde.

0
1188

Koşu ya da yürümek kadar çok kalori yakmanıza ve hızlı yağ yakımına sebep olmasalar da evde yapılabilen bu basit esneme hareketleri, vücudu yağ yakımına teşvik etmenin yanı sıra esneklik, güç ve dayanıklılığınızı da geliştirir. İşte, evde yapılabilen, kolay yağ yakımı için esneme hareketleri esraninportresi’nde.

Hızlı yağ yakmak için en iyi egzersiz türleri aerobik gibi kalp atışını da hızlandıran egzersizler olmasına rağmen, germe-esneme hareketleri de vücudun daha hızlı yağ yakmasına yardımcı olabilir. Koşu ya da yürümek kadar çok kalori yakmanıza sebep olmasalar da evde yağ yakımını sağlamış olması ve gün boyunca daha fazla enerjiye sahip olmanın tadını çıkarmak ve kendinizi daha genç hissetmek için çok kolay hareketlerdir. Aynı zamanda kas inşa etmenize yardımcı olurlar ki bu da kalori yakmak için metabolizmanızı gün boyunca çalıştırır. En iyi sonuç için haftada üç ile beş kez yapılması gereken bu basit esneme hareketleri, sadece yağ yakmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda esneklik, güç ve dayanıklılığınızı da geliştirir.

Yağ Yakımı için Esneme Hareketleri

Sağlıklı beslenerek kilo verebilmek ve vücuttaki yağları yakabilmek için iki büyük yardımcımız vardır. Biri spor diğeri de sindirim sisteminin daha etkili çalışmasını sağlayan, yağ yakımını hızlandıran besinler. İşte, yağ yakımını hızlandıran besinler ve faydaları–> yağ yakımını hızlandıran yiyecekler

1- Kobra Hareketi :

Bu esneme hareketi, inatçı vücut yağını azaltmak için karın kaslarınızı güçlendirmeye ve aynı zamanda daha esnek, daha güçlü bir omurga oluşturarak üst vücudunuzu güçlendirmeye yardımcı olabilir.

  • Karnınızı ve alnınızın yere dokunmasına izin verecek şekilde yüz üstü yere uzanınız.
  • Bacaklarınızı uzatın ve dirsekleriniz kırık durumda avuçlarınızı omzunun altına yerleştirin.
  • Yavaşça üst vücudu ittirirken ve yavaş yavaş göğsünüzü yukarı kaldırın, hafif geriye doğru kıvrılmaya çalışın.
  • Güç seviyenize bağlı olarak bu konumu 15 ile 30 saniye tutun.
  • Şimdi yavaş yavaş vücudunuzu başlangıçtaki yerine getirin.
  • Bu hareketi 5 kez tekrarlayın ve her gerinme arası 15 saniye dinlenin

1 yag yakimi icin esneme hareketleri_mini

2- Savaşçı Hareketi :

Savaşçı, sadece daha fazla yağ yakmak için değil, aynı zamanda göğüs ve karın kaslarının yanı sıra kalçaları, kalçaları ve sırttaki kasları da güçlendirmeye yardımcı olan mükemmel bir esnemedir.

  • Eller yanlarda ve ayaklar bitişik şekilde
  • Sağ ayak öne arka ayak aynı hizada duracak şekilde, sağ dizinizi ayağınızı geçmeyecek şekilde öne eğip, gövdenizi geriye, ellerinizi yukarı kaldırın.
  • Pozdan kurtulmak için yavaş yavaş nefes verin ve sağ dizinizi düzeltin. İhtiyaç duyarsanız, sol bacağınızdan destek alarak başlangıç pozisyonuna dönün.
  • Üç ile beş kez arası tekrarlayın, aralarında 15 saniye dinlenin.

2 yag yakimi icin esneme hareketleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here