TV İzlerken Yapılan Egzersizler

Çalıştığımızı ve sadece akşamları tv seyrettiğimizi düşündüğümüz zaman dahi tv başında geçirilen süre 5-6 saatleri buluyor. Bu sürede tükettiğimiz abur cuburları da kattığımız zaman, hareketsiz yaşamın etkilerinin yanına kilo alımını da eklemiş oluyoruz. İşte, hem en sevdiğiniz dizinizi izleyebileceğiniz hem de hareketsiz yaşama son verip, daha sağlıklı bir hayata adım atabileceğiniz tv izlerken yapılan egzersizler,

0
794

Tv izlerken yapılabilen egzersizler 7 :

Tv’de dizi veya film izlerken rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizlerden bir diğeri de squat hareket serileridir. Kendi içerisinde pek çok farklı yapılışı bulunan squat hareketinden biri; ayaklarınızı geniş şekilde açılarak yapılanıdır. Bu hareket sırasında bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın. Ayak parmak uçlarınızı tam olarak yanları gösteriyor olmalı. Ayaklarınızı açtıktan sonra hafifçe dizlerinizi kırarak oturma pozisyonu alın. Ellerinizi kalçalarınızın üzerine yerleştirin. Bu pozisyondan dizlerinizi iyice kırarak üst bacaklar yere paralel kalacak şekilde oturma pozisyonuna iniyorsunuz ve ardından ilk pozisyona kalkıyorsunuz. Bu büyük bir inip kalkma olmayacak çok küçük inip kalkma hareketi yapmış olacaksınız. 10 tane yaptıktan sonra son oturma pozisyonunda bir kaç saniye bekleyip doğrulabilirsiniz.

6 tv izlerken yapilan egzersizler_mini

Tv izlerken yapılabilen egzersizler 8 :

Tek bacak squat hareketi de yapabilirsiniz. Bunu yaparken de koltuğunuzdan destek alabilirsiniz. Koltuğa sırtınızı dönün. Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve bir ayağınızı arkanızdaki koltuğa koyun. Ellerinizi hemen kalçanın üzerine koyarak oturup kalkma hareketi yapacağız. Bunu yaparken ayağınızın koltukta olduğu bacak büküldüğünde diziniz yere değmemeli. Vücudunuz da her zaman dik kalmalı.

4 tv izlerken yapilan egzersizler_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here