Spor Saatlerini Verimli Geçirmenin Yolları

0
275

Söz konusu olan yaz ayları için kilo vermek ve sıkılaşmak olduğunda bahar aylarında başlarız spor yapmaya. İster yeni spor yapmaya başlayan ister de zaten düzenli spor yapan biri olun spor saatlerini verimli geçirmek her zaman önemlidir. Egzersiz seviyenizi bir üst noktaya taşımanıza ve daha hızlı forma girmenize yardımcı olacak öneriler esraninportresi’nde.

Yaz aylarına hazırlık zamandır bahar ayları. Bahar aylarında spora başlanır, bahar aylarında temizlik yapılır, bahar aylarında kilo vermek için diyetlere başlanır. Söz konusu olan yaz ayları için kilo vermek ve sıkılaşmak olduğunda bahar aylarında başlarız spor yapmaya!

İster ilk defa bir spora salonuna yazılıp spor yapmaya başlayan ister de zaten düzenli spor yapan biri olun spor saatlerini daha verimli geçirmek her zaman önemlidir. Peki, spor saatlerini daha etkili, verimli hale getirmek için neler yapmak gereklidir? Egzersiz seviyenizi bir üst noktaya taşımanıza ve daha hızlı forma girmenize yardımcı olacak öneriler esraninportresi’nde.

Spor Saatlerini Verimli Geçirmenin Yolları

1- Spordan önce beslenme :

Egzersiz yaparken vücudunuza bir nevi yakıt ikmali yapmak, daha iyi performansın önünü açacaktır. Bu nedenle egzersiz öncesi atıştırmalıkları daha fazla önemseyin. Düşük enerjili veya açlık hisssediyorsanız, basit karbonhidratların ve protein karışımı yapmayı düşünebilirsiniz. Spor salonuna gitmek için çıkmadan önce su şişenizi doldurmayı da unutmayın.

10- atıştırmalıklar_mini_mini

Peki, spor öncesi ne yemeli ne yememeli, spordan ne kadar zaman önce yemek yemiş olmak gerekli? İşte, spor öncesi yemek yemekle ilgili bilmeniz gerekenler ve–> spor öncesi enerji arttıran atıştırmalıklar

2- Sevdiğiniz bir şey ile başlayın :

Vücudu spora hazırlamak için ilk yapmanız gereken ısınma adımını tamamladıktan sonra yapmaktan en keyif aldığınız egzersiz ile başlayabilirsiniz. Örneğin dans etmeyi mi seviyor musun? Eğer bir spor salonunda çalışıyorsanız yoga veya ağırlıklarla uğraşmadan önce bir dans dersine katılabilirsiniz örneğin. Bu sizi motive eder ve sizi diğer egzersizler için havaya sokar.

1
2
3
4
5
Önceki İçerikYaz Saç Kesimleri
Sonraki İçerikFazla Şeker Tükettiğinizin İşaretleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here