Kolları Sıkılaştırma Egzersizleri

0
1725

Düzenli çalıştırılmayan kol kasları, yaş ilerledikçe veya sık kilo alıp vermeye bağlı olarak zayıflamaya başlar. 30’lu yaşlardan sonra kendini göstermeye başlayan sarkık kollar için önlem almak şarttır. Bunun en iyi yolu elbette kol egzersizler yapmaktır. Bu yüzden sizler için, kolları sıkılaştırma egzersizleri ile birlikte bu kol sıkılaştırma egzersizlerini yaparken dikkat etmeniz gerekenleri hazırladık.

Çok kilo alıp vermek, düzenli spor yapmamak veya ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkabilen sarkık kollar pek çok kişinin sorunu aslında. Benim kollarım sarkık mı anlayamıyorum diyorsanız, anlamanın çok kolay bir yolu var. Yapmanız gereken bir aynanın karşısına geçmek, vücudunuza dik olacak şekilde kollarınızı açmak ve eğer, anki tuz serpiyormuş gibi yapmak (elinize tuzluk alıp tuz serpiyormuş gibi deneyebilirsiniz). Bir yolu da birini yolcu ederken yaptığımız gibi kolu kaldırıp güle güle hareket yapmak. Her iki denemede de ellerinizi sallarken kollarınızın altı bıngıl bıngıl (bu tabir için kusura bakmayın ama daha iyi tarif edecek bir tanımlama bulamadım) sallanıyorsa, üzgünüm ki sizde de aynı sorun oluşmuş.

1 sarkık kollar_mini

Zayıflayan kol kaslarını güçlendirmemiz ve sarkık kol görüntüsünden kurtulmamız gerekiyor. Elbette bunu yaparken kollarımız çok kaslı olsun istemiyoruz. İstediğimiz ince ve sıkı kollara sahip olabilmek. Bu sebepten yapacağınız egzersizleri yüksek ağırlıklar ile değil, daha düşük ağırlıklarla ama sık tekrarlar şeklinde yapmamız gerekiyor. Peki, spor salonuna gitmeden, evde yapabileceğimiz kol egzersizleri neler?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here