Karın Kasları Egzersizleri

Yaz ayları öncesi karın kaslarını çalıştıran, karın bölgesindeki yağları eritecek egzersizlere pek çoğumuz ihtiyaç duyuyoruz. Buradaki karın kasları egzersizleri tüm çalışma planına dahil edip, beslenmeyi de doğru düzenlediğiniz zaman yaza sıkı karın bölgesiyle girebilirsiniz. İşte, karın kaslarını çalıştıran egzersiz önerileri esraninportresi'nde.

0
2467

Yaz ayları öncesi karın kaslarını çalıştıran, karın bölgesindeki yağları eritecek egzersizlere pek çoğumuz ihtiyaç duyuyoruz. Buradaki karın kasları egzersizleri tüm çalışma planına dahil edip, beslenmeyi de doğru düzenlediğiniz zaman yaza sıkı karın bölgesiyle girebilirsiniz. İşte, karın kaslarını çalıştıran egzersiz önerileri esraninportresi’nde.

Pek çok kadın göbek bölgesindeki fazlalıklarından şikayetçi olduğu için karın bölgesindeki yağları eritmenin yolunu arar. Sonuçta, düz, seksi bir karın her kadının hayalidir. Sizlerden gelen sorular da hep bunlar üzerine olduğundan şimdiye kadar daha çok bölgesel egzersizlere yönelik yazılar paylaştım. Şimdi de sıra geldi karın kaslarını çalıştıran, karın bölgesindeki yağları eritecek egzersizlere. Ancak sizler de iyi biliyorsunuz ki sadece o bölgeyi çalıştıracak egzersizler aslında yeterli değildir. Egzersize vakit ayırdığınızda tüm vücut kaslarını çalıştıran hareketleri de programa dahil etmek gerekiyor. Buradaki bölgesel egzersizleri tüm çalışma planınız içerisine dahil edip, beslenme programınızı da bu şekilde düzenlediğiniz zaman yaza sıkı karın bölgesiyle girebilirsiniz. İşte, karın kaslarını çalıştıran egzersiz önerileri esraninportresi’nde.

Karın Kasları Egzersizleri

1- Mekikler :

Karın kaslarını en iyi çalıştıran egzersizlerden biridir mekik ve türevi egzersizler. Bu yüzden mekikler olarak başlıklandırdım. Eğer karın kaslarını güçlendirmek istiyorsanız, başlamak için etkili bir egzersiz.
Düz bir zemine sırt üstü uzanın

  • Ayaklarınızı yere tam basacak şekilde dizlerinizi kırın.
  • Ağırlığı desteklemek için ellerinizi başınızın altına iki yandan koyun.
  • Şimdi, 30 derecelik bir açıda kıvrılmaya başlayın ve nefes verin. Bunu yaparken sırtınız tamamen yerden kalmasın. Karın kaslarınızdan destek aldığınızı hissederek, omuzlarınız yerden hafifçe kalmalı.
  • Nefes alıp başlangıç konumuna dönün.
  • 2-3 setlik 10 sayı şeklinde bunu tekrarlayın.

1 karin kaslari egzersizleri_mini

2- Yan Karın Kasları için Mekik

Bu ilk mekik orta karın kaslarını daha aktif çalıştırır. Yan karın kaslarını da çalıştıracak şekilde mekik egzersizini bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

  • Bunun için ilk adımdaki gibi başlangıç pozisyonunu aldın.
  • Bu sefer dizlere doğru düz şekilde yerden kalkmak yerine önce sağ dize doğru dönüp, sağ dize ulaşmaya çalışır gibi kalkmak gerekiyor.
  • Başlangıç pozisyonuna döndükten sonra da bu sefer sol dize doğru hareketi tekrarlamalısınız.
  • 2-3 setlik 10 sayı şeklinde bunu tekrarlayın.

Kimi göbek bölgesindeki fazlalıklardan kimileri basen ve kalçalarından kimileri de kollarının sarkık görüntüsünden şikayetçi. Egzersize vakit ayırdığınızda tüm vücut kaslarını çalıştıran hareketleri de programa dahil etmek gerekiyor. 20 dakikalık program ile tüm vücudu çalıştıran hareketleri incelemek isterseniz yazıya gitmeniz yeterli–> 20 dakikalık tüm vücudu çalıştıran hareketler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here