Karın Bölgesi için Sandalye Egzersizleri

Evde veya iş yerinde sandalyede yapılan hareketler sayesinde göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak, karın kaslarını çalıştırmak mümkündür. Uzmanların önerdiği, göbek yağlarını yakmak için yapılan basit ama güçlü sandalye egzersizleri, Karın Bölgesi için Sandalyede Yapılan Egzersizler yazısıyla, esraninportresi'nde.

0
3245

Evde veya iş yerinde sandalyede yapılan hareketler sayesinde göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak, karın kaslarını çalıştırmak mümkündür. Uzmanların önerdiği, göbek yağlarını yakmak için yapılan basit ama güçlü sandalye egzersizleri, Karın Bölgesi için Sandalyede Yapılan Egzersizler yazısıyla, esraninportresi’nde.

Sabah 9 akşam 5 (çoğu zaman akşam mesaiye kalmak da gerekir!) çalışıyor olmanın spor yapmamaya bahane olmadığını artık iyi biliyoruz. En azından artık bu bahaneden kurtulmamız gerekiyor. Mesai saatleri, potansiyel boş zamanlarımızı kötü bir biçimde yiyebilir. Eve döndükten sonra yorgun ve bıkkın hissedebilirz ki bu durumda, adeta bir sadakatle spor salonuna gitme veya evde spor yapma düşüncesi çok da sempatik gelmez. Pizza söyleyip, en sevdiğiniz diziyi izlemek her zaman daha cazip bir seçenek olacaktır. Bundan bir süre önce sizinle paylaştığım tv izlerken yapılan egzersizler yazısıyla da istenilen hemen her koşulda egzersiz yapılabileceğini göstermiştim. Şimdi ise bunu bir adım daha geliştirip sandalyede otururken yapılabilen kolay spor hareketlerinden bahsedeceğim. Sandalyede yapılan hareketler sayesinde göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak, karın kaslarını çalıştırmak mümkündür. Peki karın bölgesi için sandalyede yapılan hareketler neler ve nasıl yapılırlar? İşte tüm detayları sizin için aşağıya ekledim.

Fitness uzmanlarının önerdiği, basit ama güçlü göbek yağlarını yakmak için yapılan sandalye egzersizlerini yapın ve forma girin.

Karın Bölgesi için Sandalye Egzersizleri

1- Sandalye Koşusu :

 1. Koltuğunuza dik oturup bacaklarınızı uzatın. Ayak parmaklarınız ileriyi gösterirken kollarınızı iki yanda tutun.
 2. Karın kaslarınızı sıkın ve omuzlarınızı hafifçe geriye doğru alıp, sandalyeye yaslanın.
 3. Sağ dizinizi yukarı göğsünüze doğru bükün ve sol omzunu diz yönünde içeri doğru çevirin. Sağ dirseğin biraz geride kaldığını hissedersin. Ardından tam tersini yapın.
 4. Bunu sanki koşuyormuş gibi mümkün olduğu kadar hızlı yapmaya devam edin. Her iki taraf için 15 sayı yapın.

Karın Bölgesi için Sandalye Egzersizleri

2- Sandalye Squat :

 1. Sandalyenizin tam önünde durun ve kalçanızı oturacakmış gibi indirin.
 2. Kollarınızı yere paralel olarak önünüze doğrudan tutun. Avuç içlerinizi aşağı bakacak şekilde tutun.
 3. Dizleriniz tamamen eğilmiş halde kalçalarınızı yavaşça arkaya doğru itin ve oturun.
 4. Yine de çok rahat etmeyin yani aslında amaç oturmak değil, oturur gibi yapıp kasları sıkmak. Kendinizi kaldırın ve orijinal duruş pozisyonunuza dönün.
 5. İdeal olarak, 2×15 seti hedefleyin.

3- Sandalyede Patenci Hareketi :

 1. Sandalyenizin uç kenarına doğru oturun. Sol dizinizi kırın ve yana doğru hafifçe bükün, sağ bacağınızı düz bir şekilde dışarıya doğru uzatın, parmaklarınız karşıyı göstersin.
 2. Kollarınızı hafifçe öne doğru uzatın. Sağ kolunuzu sol ayağınızın iç kısmına erişmeye çalışır gibi aşağı uzatırken aynı anda sol kolunuzu yukarı doğru kaldırın ve vücudunuzun bükülmesine izin verin. Şimdi, hızla taraf değiştirin.
 3. Her iki taraf için 15 sayı yapın.

4- Sandalyede Twist :

 1. Koltuğunuzda otururken, ellerinizi başınızın arkasına koyun ve sağ dirseğinizi sanki sol dirseğinizin olduğu yere getirmek ister gibi bükün. Karın kaslarınızın gerildiğini hissetmek için hafifçe belinizi döndürün.
 2. Oturur pozisyona geri dönün ve sonraki taraf için tekrarlayın.
 3. 3 set x 10 sayı yapın.

Karın Bölgesi için Sandalye Egzersizleri

5- Sandalyede Plank Hareketi :

 1. Sandalyenizin iki uç köşesine ellerinizi koyarak standart plank pozisyonu sandalye üzerinde alın. Bu sırada sırtınızın düz olmasına dikkat edin.
 2. Sol kolunuzun iç kısımına değecek şekilde için sol dizinizi bükerek çekin Birkaç saniye bu pozisyonda bekleyin ve ardından sağ taraftaki dizinizi sağ kolunuza dokunacak şekilde tekrarlayın.
 3. Her iki taraf için de bu tam hareket 1 sayıya eşit olacaktır. En iyi sonucu elde etmek için 15-20 sayı aralıksız yapın. Her zaman kalçaları aşağıda tutmayı ve egzersiz boyunca karın kaslarınızı sıkmayı unutmayınız.

6- Sandalyede Geriye Tekme :

 1. Ayağa kalkın ve sandalyenin arkasına geçip, aranızda birkaç metre mesafe bırakın.
 2. Her iki elinizi sandalyenin arkasına yerleştirin ve hafifçe öne doğru eğilin.
 3. Sol bacağınızı düz şekilde tekme atar gibi geriye yukarı doğru uzatın. Sol dizinizi geri başlangıç noktasına getirin.
 4. Bu tekmelerden en az 20 sayı yapın ve ardından diğer bacağa geçiş yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here