Ev işleri ile Kalori Yakımı

0
265

“Sağlıklı olmak için ne yapmalı?” diye sokaktan geçenlere sorsanız eminim çoğu, “spor yapmak” diyecektir. Sporun, spor yapmanın bizi güçlendirdiğini biliyoruz da çoğu zaman tembellik etmeye devam ediyoruz. İşte, özellikle ev hanımları için ev işleri ile kalori yakımına dair ipuçları..

Hepimiz zaman zaman bir hevesle koşa koşa spor salonlarına gidiyoruz. Pek çoğu yıllık üyelik kabul ettiğinden tonla parayı yatırıp başlıyoruz. Çevremizdekilerden, bir spor salonuna kaydolup 1-2 aydan fazla gidebilenleri sayısının parmakla sayılabilecek kadar az olduğu göz önüne alındığında, hücrelerimize kadar tembelliği hissediyoruz. Kararlı olmak, iradeli olmak (diyete başlamak, sigarayı bırakmak gibi konularda da aynı sonuçlar mümkün!) ve sporu yaşamımızın bir parçası haline getirebilmek bu kadar da zor olmasa gerek. Bahanelerimizin çoğunu zamansızlık oluşturduğundan, madem ki spora gidemiyoruz spor bize gelsin mantığıyla düşünmeli ve günlük rutinimiz içerisinde daha çok kalori yakacak aktivitelerin sayısını arttırmalıyız. İşte tam bu noktadan hareketle özellikle ev hanımlarının işine yarayacağını düşündüğüm, ev işleri ile kalori yakımı önerilerini bir araya getirdim.

Ev işleri ile Kalori Yakımı

1 ev işleri ile kalori yakma yöntemleri_mini

Ev işleriyle uğraşmak pek hoşlandığımız bir aktivite olmasa da buna hijyen için spor gözüyle bakarsak sanki daha sevimli hale geliyor. Ayrıca hangi ev işlerini yaptığınızda ne kadar kalroi yakacağınızı öğrendiğiniz zaman belki daha bir şevkle yaparsınız! İşte ev işleri ile kalori yakma yöntemleri ve ev işi sırasında yakılan kalori miktarları…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here