Basen ve Kalça için Egzersiz Önerileri

Daha sıkı kalçalara, şekilli basenlere sahip olabilmek için aletsiz olarak yapabileceğiniz egzersizler neler? Kalça bölgesindeki kaslar ile ilgili bilmeniz gerekenler ve evde yapılabilecek basen ve kalça için egzersiz hareketleri esraninportresi.com'da

0
1380

Daha sıkı kalçalara, şekilli basenlere sahip olabilmek için aletsiz olarak yapabileceğiniz egzersizler neler? Kalça bölgesindeki kaslar ile ilgili bilmeniz gerekenler ve evde yapılabilecek basen ve kalça için egzersiz hareketleri esraninportresi.com’da

Sıkı Basen ve Kalça için Egzersiz Önerileri  : Yaz geçti diye düşünüp koy vermek, sporu bırakmak olmaz. Dahası aslında bunu sürekli olarak, vücut sağlığınız için yapıyor olmalısınız. “Spor salonuna gidemiyorum ki!” deyip bahaneler de üretmeyelim. Zira evde, ağırlık vs gibi aletler kullanmadan yapabileceğimiz pek çok egzersiz hareketi var. Bugün, kalça ve basen bölgesini sıkılaştırmak, şekle sokmak için yapabileceklerimiz üzerinde duracağız. Hareketlere ve detaylarına geçmeden önce kalça bölgesinde yer alan kaslarla ilgili küçük bir bilgi paylaşmak istiyorum. Kalça bölgesi kasları sürekli çalıştırılmazlarsa (şart olan ağır spor değildir, düzenli yürüyüş bile yeterli olur çoğu zaman) oldukça kısa zamanda sarkma, çatlama, selülit gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Bir iyi haber vereyim, vücudun en büyük ve muhtemelen en güçlü kas grubu olan kalçayı çalıştırdığınız takdirde hem yüksek oranda kalori yakmış olursunuz hem de metabolizma hızlanır. Daha fazla uzatmayalım ve Sıkı Basen ve Kalça için Spor-Egzersiz Önerilerine  başlayalım.

1 spor hareketleri 1_mini

1. Hareket : Kaçları şekle sokmak ve kasları çalıştırmak için en çok bilinen hareketlerden biri squat’tır. Ayakların omuz genişliğinde yanlara açıp, ellerinizi kalçalarınıza koyup, üst bacaklar yere tamamen paralel oluncaya kadar çömelerek durulan pozisyonun adı “Squat”. Uzun süre bu pozisyonda durmak ve bazı hareketleri yapmak zor olacağı için, sırtınızı duvara yaslayarak da bu hareketi yapmayı deneyebilirsiniz. Bu duruş sırasında ayak parmakları uçları dışarı bakıyor olmalı ve parmak uçlarınızda yükselin. Bu pozisyondayken önce sağ ayağınızın parmak ucunda yükselip ardından topuğunuzu yere koyuyorsunuz. Sonrasında aynı hareketi sol ayağınız için de tekrarlıyoruz. Bu 1 sayıdır. Duruş pozisyonu itibariyle bile zor olduğu için ilk defa yapıyorsanız fazla zorlamayın. 5 adetle başlayıp, dayanıklılık arttıkça rakamı arttırabilirsiniz. 5×3 şeklinde bir seri ile başlanabilir.

2. Hareket : Bu ilk hareketin ardından her iki parmak uçlarında yükselip topukları yere koyarak devam serisine başlayabilirsiniz. Burada da topukları her yere değdirmeniz 1 olarak sayılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here