Yağ Yakımı Hızlandıran Yiyecekler

0
600

Sağlıklı beslenerek kilo verebilmek ve vücuttaki yağları yakabilmek için iki büyük yardımcımız vardır. Biri spor diğeri de sindirim sisteminin daha etkili çalışmasını sağlayan, yağ yakımını hızlandıran besinler. İşte, yağ yakımı hızlandıran besinler ve faydaları

Şimdiye kadar forma girebilmek adına spor yapmaktan bahsedip durdukta, işin beslenme kısmına hiç girmemiştim. İşin ucu sağlığa dayandığından, kulaktan dolma bilgilerle yapılacak yanlış beslenmenin, yanlış diyetlerin ne kadar zararlı olduğunu sizlerde iyi biliyorsunuz. Ben daha çok buna diyet demektense aslında sağlıklı beslenmeyi öğrenmek olarak bakıyorum. İşte sağlıklı beslenme aşamasında kilo verebilmek ve vücudumuzdaki yağları yakabilmek için iki büyük yardımcımız vardır. Biri spor diğeri de yağ yakımı hızlandıran besinler. Bu besinler, sindirim sisteminizin daha etkili çalışmasını sağlayarak, yağ yakımını hızlandırıyorlar.

Yağ Yakımı Hızlandıran Yiyecekler

1- ZENCEFİL : Bir çırpıda zencefilin faydalarını saymak gerekirse, metabolizmayı hızlandırması, tok tutmaya yardımcı, iştah kesici yağ yakımı kolaylaştırıcı olması diyete yardımcı özellikleridir. Yemekten önce içilecek 1 bardak zencefil çayı, daha az yemenizi sağlayacaktır. Yağ yakımı hızlandıran yiyeceklerden saymamızın esas sebebi de işte budur.

zencefil_mini

2-TARÇIN : Tok tutmaya yardımcı bir diğer yiyecek tarçın. Diğer yandan kan şekerinizi düzenleme özelliği sayesinde kilo vermenize ekstra katkısı olacaktır. Bir bardak sıcak suyun içerisine koyacağınız yarım kaşık tarçın ile yağ yakımı hızlandırmanız mümkün. Tarçın çayını toz veya çubuk tarçından kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. 

tarçın_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here