Sağlıklı Yaşamın Anahtarı Detoks Suyunda

0
617

Sağlıklı bir yaşamın parçası olarak vücuttaki toksinlerin düzenli olarak atılması oldukça önemlidir. Detoks suyu vücuttaki zararlı maddelerin atılmasında etkili bir içecektir. Vücut, zararlı maddelerden arınarak daha sağlıklı bir işleyişe kavuşur. Detoks sularıyla zinde bir yaşam tarzına kavuşmak ister misin?

Detoks Suyu Ne İşe Yarar?

Detoks suyu vücudun normal işleyişini bozan ve vücuda zarar veren maddelerden arınmayı sağlar. Böbrek, karaciğer ve hücrelerde bulunan detoksifikasyon enzimleri sayesinde bu arınma süreci tamamlanır. Farklı içeriklerden oluşan detoks suları ile ihtiyacına uygun detoksu uygulayabilirsin. Bu karışımlarla sindirimini düzenleyebilir, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilirsin. Detoks uygulamalarına düzenli olarak devam ettiğinde daha zinde ve sağlıklı hissedebilirsin.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Detoks suyu karışımlarında doğranmış ya da dilimlenmiş meyve, sebze ve bitki karışımlarından yararlanılır. İhtiyacına uygun olarak ve damak tadına göre farklı içeriklerden oluşan detoks suyu tariflerinden yararlanabilirsin. Detoks sularına genellikle yağ yakma ve kilo verme amacıyla başvurulur. Peki, detoks suyu nasıl hazırlanır? Nane, maydanoz ve ılık su karışımıyla vücudundaki ödemlerden kurtulabilirsin. Sindirim sistemini düzenlemek için çilek, kivi ve hindistan cevizinden yararlanabilirsin. Yağ yakıcı detoks suyu için bir adet limonu sıkıp bir bardak su ve iki çay kaşığı elma sirkesiyle karıştırabilirsin. Greyfurt da bu karışıma hoş bir aroma kazandırır. Sabah uyandığında ve akşam yemeklerinden en az bir saat önce bu karışımı tüketebilirsin. Elma da detoks suyu için iyi bir antioksidan seçeneğidir. Rendelenmiş ya da dilimlenmiş elmaları bir bardak ılık suyun içine atabilirsin. Karışımın içerisine üç adet çubuk tarçın da ekleyerek içeceğin antioksidan özelliğini arttırabilirsin. Karpuz ve salatalık da antioksidan özelliği ve hoş aromasıyla güzel bir tercihtir. Bu tür karışımlar, bölgesel yağ yakımında oldukça etkilidir. Detoks suları kullanırken şeker ve tuz tüketimine ara vermelisin. Bu süreçte siyah çayı azaltırsan da detoksundan alacağın verim artacaktır.

Detoks Sularının Etkisini Arttırabilirsin

Detoks suyundan daha fazla verim alabilmek için yaşam tarzına detoks uygulamalarını yansıtmalısın. İlk olarak alkol ve sigara kullanımından vazgeçmelisin. Düzenli bir uyku periyoduna sahip olmalı ve stres faktörlerinden uzak durmalısın. Dengeli beslenme ve spor alışkanlıkları da edinmelisin. Detoks sularını yararlı alışkanlıklarla destekleyerek bu içeceklerin olumlu etkilerini kolaylıkla artırabilirsin.

Hamilelikte Detoks Suları Kullanılabilir mi?

Hamilelik döneminde beslenmeye oldukça dikkat etmek gerekiyor. Detoks suları belli dönemlerde gerekli ve etkili olsa da hamilelikte tüketilmemelidir. Anne adayıysan ve doktor kontrolünde beslenme programı oluşturduysan detoks suları kullanmana gerek yoktur. Hamilelik sonrasında emzirme süreci başlayacağı için detoks suları kullanmak yerine dengeli ve düzenli beslenme programları uygulamalısın.

Detoks Suyu Ne Kadar Süre Yapılmalı?

Detoks suyu içerikleri uzun süre kullanıldığında vücutta bazı yan etkiler görülmesine neden olabilir. Detoks sularını uzun süre tüketmek yerine belirli günlerde kullanırsan sağlıklı sonuçlar alabilirsin. Detoks suları 3 gün üst üste tüketilebilir. Bazı istisnalar söz konusu olduğunda bu içecekleri daha fazla tüketmek de mümkündür.

Detoks Suyu Ne Zaman İçilir?

Hazırlanan içeriğe ve ihtiyaca göre detoks suyunun ne zaman tüketileceği de değişiklik gösterir. Yağ yakıcı karışımların sabahları aç karnına ve akşam yemeklerinden önce tüketilmesi tavsiye edilir. Cilt sağlığı için kullanılan detoks suyu karışımlarını gün içinde istediğin saatlerde içebilirsin. Juico’nun detoks sularıyla damak tadına ve vücudunun ihtiyacına uygun farklı karışımlarla buluşabilirsin. Bu karışımlarla daha sağlıklı ve zinde yaşama kavuşabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here