Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler

Metabolizmayı hızlandıran besinler dışında sağlıklı ve doğru içecekler seçmenin metabolizmanızı daha da hızlandıracak olması şaşırtıcı değildir. Bu içecekler, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırıp kilo vermenize yardımcı olur. İşte, Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler esraninportresi'nde.

0
1644

Metabolizmayı hızlandıran besinler dışında sağlıklı ve doğru içecekler seçmenin metabolizmanızı daha da hızlandıracak olması şaşırtıcı değildir. Bu içecekler, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırıp kilo vermenize yardımcı olur. İşte, Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler esraninportresi’nde.

Arkadaşınız yanınızda kalori hesabı yapmadan rahatlıkla tatlı yiyebiliyorken, sizin içtiğiniz su bile göbeğinizde birikmesi oldukça rahatsız edici olabilir. Bunun en önemli etkeni çoğunlukta metabolizmadır yani vücudun kalori yakma oranı. Metabolizma, vücudun kaloriyi yakma oranıdır ve cinsiyet, yaş ve vücut kasının yağa oranı (çünkü dinlenirken kas yağdan daha fazla kalori yakar) gibi faktörlere bağlıdır. Bu sebeple egzersiz alışkanlıkları metabolizma hızında önemli bir rol oynamaktadır.

40 yaşındayken günde daha az kalori yakarken, 30 yaşındayken metabolizmayı teşvik etmek ve yağ yakma oranını artırmak için yapabileceğiniz çok basit şeyler var aslında. Metabolizmayı hızlandırmanın en iyi yolu hem yağ yakan kardiyo egzersizi hem de kas yapmaya olanak sağlayan egzersizleri bir arada yapabilmektir. Aerobik gibi egzersizler, vücudun hemen yağ yakmaya başlamasına yardımcı olur ve aynı zamanda birkaç saat sonra metabolizma hızında da bir artış sağlar. Kas yapımı egzersizleri daha az kalori yakabilir, ancak metabolizmayı yükseltmeye yardımcı oldukları için bir zorunluluktur. Böylelikle dinlendiğiniz günde bile gün boyu daha fazla kalori yakarsınız.

metabolizmayı hızlandıran besinler 1_mini_mini

Ne yediğiniz veya ne yemediğiniz konusunda akıllı seçimler yapmak da metabolizmayı hızlandırmanın yolları arasındadır. Bu nedenle de metabolizmayı hızlandıran besinler dışında sağlıklı ve doğru içecekler seçmenin metabolizmanızı daha da hızlandıracak olması şaşırtıcı değildir. Bu içecekler, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur. Vücudun susuz kalmasının da önüne geçerek aç kalma hissini azaltır ve günlük alınan kalori sayısını düşürebilir. Açlığı gidermeyen ve hatta daha da acıkıp şekerli gıdalar tüketilmesine sebep olan yüksek kalorili içecekleri bunlarla değiştirerek büyük bir adım atabilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler

1- Yeşil Çay :

Organik yeşil çay, tüketebileceğiniz en sağlıklı şeylerden biridir. Flavonoidler ve kateşinler gibi içerdiği yüksek miktardaki antioksidanlar ile hücreleri hasardan korumak için serbest radikallerin oluşumunu azaltır. Böylece hastalıkları ve erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.

Yeşil çayın özellikle theanine ve kafein gibi içerikleri metabolizmayı hızlandırmak, yağ yakmak ve kilo kaybını sağlamak için mükemmeldir. Yapılan araştırmalar, düzenli yeşil çay tüketmenin yapılan egzersizlerin kilo verme üzerindeki etkisini arttırabileceğini ortaya koymuş.

yeşil çay ile tonik yapımı_mini

Tabii ki, uzmanlar diyetinize sadece yeşil çay eklemenin kilo vermenizi sağlamayacağı konusunda uyarıyor. Ancak, şekerli içecekler veya hatta diyet soda gibi şeyler tüketmenin de kilo almanıza sebep olduğunu da unutmamak gerek. Diyet soda ile ilgili akılda tutulması gereken önemli bir şey, kalori içermese de, vücudu kalorilerin yolda olduğuna inanmalarına neden olan yapay tatlandırıcılar içeriyor. Bu gerçekleşmediğindeyse metabolizmayı yavaşlatır ve vücudun iştahı düzenleme yeteneğini ortadan kaldırır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here