Kilo Vermek için Doğal Yağlar

Diyet ve egzersize rağmen kilo verme sürecinin yavaş ilerlediğini mi düşünüyorsunuz? Doğal yağlar metabolizmayı hızlandırmak, yemek yeme isteğini azaltmak için kullanılabilir. İşte kilo vermek için doğal yağlar esraninportresi'nde.

1
728

Kilo Vermek için Doğal Yağlar

5 tarçın yağı_mini

6- Tarçın Yağı :

Tarçın yağı tatlı bir aromaya sahiptir ve aşağıdaki faydalara sahiptir;

  • Kan şekeri seviyesini korur
  • İnsülin intoleransını önler
  • Glikoz tolerans faktörünü (GTF) düzenler
  • Şeker isteğini frenler
  • Sindirimi iyileştirir
  • Kan dolaşımını teşvik eder

Nasıl çalışır?

İnsülin direnci, günümüzün obezite probleminin başlıca nedeni. İnsülin direnci, karın bölgesinde yağ birikimine, yüksek kan-glukoz seviyesine, yüksek kan kolesterol düzeyine ve hatta infertiliteye yol açabilir. Tarçın kabuğundaki polifenoller bir insülin sensitizörü olarak etkindir. Araştırmacılar, tarçının insülin duyarlılığını geliştirerek obezite ile savaşmasına yardım ettiğini doğrulamışlar.

Nasıl kullanılır?

1- 1-2 damla nane nane yağını 5-6 damla taşıyıcı yağ (hindistancevizi veya zeytin yağı) ile karıştırın. Bu karışımla istenmeyen yağların olduğu bölgeye en az 30 dakika masaj yapın. Bunu her gün yapabilirsiniz

2- Sabah içtiğiniz çaya 1-2 damla tarçın yağı ekleyin ve kahvaltıdan önce için. (elbette tüketilebicek nane yağı olduğundan emin olun)

3- Fırında pişirdiğiniz keke 3-4 damla tarçın uçucu yağ ekleyin veya taze sıkılmış meyve suları ve içeceklerinin içine de eklenebilir. (elbette tüketilebilecek nane yağı olduğundan emin olun)

4- Uçucu yağın birkaç damlasını bir miktar pamuğa damlatın ve yakınınızda bir yerlere koyun. Yemek arzusunu azaltmak için kokusu işe yarayacaktır. Yemek için zamansız bir istek duyduğunuz zaman koklayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here