Kilo Vermek için Doğal Yağlar

Diyet ve egzersize rağmen kilo verme sürecinin yavaş ilerlediğini mi düşünüyorsunuz? Doğal yağlar metabolizmayı hızlandırmak, yemek yeme isteğini azaltmak için kullanılabilir. İşte kilo vermek için doğal yağlar esraninportresi'nde.

1
728

Kilo Vermek için Doğal Yağlar

6 kilo vermek icin esansiyel yaglar kilo vermek icin dogal yaglar bergamot yagi_mini

5- Bergamot Yağı :

Bergamot, limon rengine ve portakal büyüklüğüne benzer kokulu bir meyvedir. Diğer faydaları;

  • Duygusal yeme alışkanlığını önlemek
  • Yağ birikimi önleme
  • Enerjiyi yükseltmek
  • Rahatlatmak ve ruh halini yükseltmek
  • Depolanan yağı yakmak
  • Kan şekeri seviyelerini korumak
  • Daha düşük kolesterol seviyeleri sağlamak

Nasıl çalışır?

Bergamot duygusal yemeyi önlemek konusunda oldukça yardımcıdır. Araştırmacılar, bergamotun tatlı ve meyveli kokusunun, anti-depresan olarak hareket eden, rahat ve sakin duygular uyandırdığını tespit ettiler. Daha iyi bir ruh hali rahatlamanızı sağlar, tokluk hissi verir. Bergamot uygun metabolik hızın korunmasına yardımcı olan hormonları da uyarır. Ayrıca, bergamottaki polifenoller yağ yakmaya yardımcı olur.

Nasıl kullanılır?

Bir kaç farklı alternatifi aşağıda bulabilirsiniz.

1- 1-2 damla nane nane yağını 5-6 damla taşıyıcı yağ (hindistancevizi veya zeytin yağı) ile karıştırın. Bu karışımla istenmeyen yağların olduğu bölgeye en az 30 dakika masaj yapın. Bunu her gün yapabilirsiniz

2- Uçucu yağın birkaç damlasını bir miktar pamuğa damlatın ve yakınınızda bir yerlere koyun. Yemek arzusunu azaltmak için kokusu işe yarayacaktır.

3- Banyo suyuna 10 damla bergamot yağı ekleyin. Cilt gözeneklerinden geçecek ve kaslarınızı rahatlatacaktır. Kokusu da ruh halinizi yükseltecek ve kendinizi daha sakin hissedeceksiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here