Detoks Nedir? Detoks Nasıl Yapılır?

Bir arınma süreci olan detoks nedir, neden detoks yapılır, detoks nasıl yapılır, evde detoks yapılabilir mi, detoks yaparken nelere dikkat etmek gerekir, detoks içecekleri nasıl hazırlanır? İşte detoks diyetleri hakkında bilmeniz gerekenler

0
919

Detoks Diyeti olarak ne yapılabilir? Detoks içecekleri nasıl hazırlanır?

3- Yeşil Smoothie :

Detoks içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri sebve meyveleri blendar dan geçirip bir smoothie hazırlamak ve gün boyu bunu tüketmek. Kullandığınız sebzelerin renklerine göre de faydaları değişebilmektedir. Dolaşımı hızlandırması, kanı temizlemesi, karaciğer, safra kesesi ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirmesi gibi pek çok özelliğinden dolayı da yeşil sebzeler sıklıkla tercih edilmektedir.
Örneğin 1 salatalık, 1 avokado, 4 yaprak ıspanak ve 5-6 yaprak naneyi blenderdan geçirip içerisine yaklaşık 1 bardak su da karıştırarak kendinize mükemmel bir arınma içeceği hazırlayabilirsiniz.

4- Turuncu Smoothie :

Tıpkı yeşil sebzeler gibi turuncuların enerjisinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için de 1 portakal, 1 havuç, 2 elma ve 1 armutu blenderdan geçirip, tüketebilirsiniz.

Biz şimdiye kadar hep sebze ve meyvelerin suyunu sıkarak içeceğiz sulardan örnekler vermiş olsak da bir sebzeli lahana çorbası yapıp, gün boyu sadece bunu tüketmek de bir tür detoks uygulamasıdır.

3 detoks nedir detoks nasil yapilir detoks icecekleri uzun detoks diyeti_mini

5- Cildi temizleyen detoks çayı :

Özellikle sabahları ihtiyacınıza uygun detoks çayları tüketebilirsiniz. Peki bu detoks çayları neler olabilir? Eğer cildinizin temizlenmesini istiyorsanız, 1 bardak yeşil çay içerisine, yarım limonun suyunu, bir tutam zencefil ve yarım çay kaşığı bal ekleyin.

Limonun vücut sistemimizi temizleyen etkisi ile zencefilin iltihap önleyici etkisi birleşecektir. Bu hem cildin temizlenmesini sağlayacak hem de akne oluşmasına engel olacaktır.

Bunlar elbette detoks yaptığınız sürece tükebileceklerinize bir kaç örnek. Sadece bunlardan birini seçip tüm gün tüketebilirsiniz veya faydalarına ve ihtiyaçlarınıza göre bir kaç tanesini öğünlere ayırarak bir arada da tüketebilirsiniz. Ancak bunlar ile ilgili en doğru kararı doktorunuz verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here