Detoks Nedir? Detoks Nasıl Yapılır?

Bir arınma süreci olan detoks nedir, neden detoks yapılır, detoks nasıl yapılır, evde detoks yapılabilir mi, detoks yaparken nelere dikkat etmek gerekir, detoks içecekleri nasıl hazırlanır? İşte detoks diyetleri hakkında bilmeniz gerekenler

0
919

Evde Detoks Yapılabilir mi?

Buna hem evet hem de hayır gibi bir cevap verilebilir. Eğer daha önce doktor kontrolünde yaptıysanız, size neyin dokunduğunu, neyin iyi geldiğini biliyorsanız, vücudunuzu iyi tanıyorsanız , önceden denemiş ve başarılı olmuşsanız kendinize çok kolay hazırlayacağınız detoks içecekleri ile elbette yapabilirsiniz. Ancak bilinen rahatsızlıklarınız varsa, düzenli ilaç alıyorsanız, alerjileriniz varsa, ilk defa deneyecekseniz benim önerim her zaman önce bir doktora başvurmanız yönünde.

Detoks Diyeti olarak ne yapılabilir? Detoks içecekleri nasıl hazırlanır?

Aslında gerek internette gezdiğiniz zaman gerekse gazete, dergileri incelediğiniz zaman pek çok detoks diyeti önerisi ile karşılaşabilirsiniz. Bende bunların içerisinden en çok yapılanları bir araya getirdim. Ancak bu noktada tekrar uyarıyorum bu tarz uygulamalar doktor kontrolünde yapılmalı. Burada okuyacaklarınız sağlıklı besinler içerse de yapılan diyetin olumlu-olumsuz sonuçları kişiden kişiye değişecektir. Bilinen rahatsızlıklarınız varsa, düzenli ilaç alıyorsanız, alerjileriniz varsa, ilk defa deneyecekseniz benim önerim her zaman önce bir doktora başvurmanız yönünde.

1- Şeker detoksu :

Tatlıyı çok seven, şekerden vazgeçemeyenleri biraz şekerden uzaklaştırmaya çalışan bir detoks diyeti. Hayatınızdan içerisinde şeker bulunan hemen her şeyi çıkarıyorsunuz. Sadece meyve veya sebzelerden alacağını sınırlı miktardaki doğal şekere izin var. Bu doğru diyet listesiyle şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmanıza yardım edecek uzun süreli detoksa dönüştürülebilir.

daha cok su icmek 2_mini

2- Limon, su, salatalık ve nane ile detoks suyu :

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir detoks suyu bu aslında. Yaklaşık 1 küçük pet şişe kadar suyun içine 1 salatalık doğruyor, 1 limon kesiyor ve 6-7 tane nane yaprağı koyuyorsunuz. Bunu 1 gece bekletip ertesi gün sadece bunu tüketiyorsunuz. İçine koyduklarınızı da o gün boyunca yiyebilirsiniz.

Aslında bu şekilde suyun içerisine eklenen sebze ve meyveleri değiştirerek farklı detoks suları hazırlanabilir. Ayrıca bu suları sadece detoks yaptığınız günlerde değil normal beslenme süreciniz içerisinde de içebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here