Detoks Nedir? Detoks Nasıl Yapılır?

Bir arınma süreci olan detoks nedir, neden detoks yapılır, detoks nasıl yapılır, evde detoks yapılabilir mi, detoks yaparken nelere dikkat etmek gerekir, detoks içecekleri nasıl hazırlanır? İşte detoks diyetleri hakkında bilmeniz gerekenler

0
919

Detoks Nasıl Yapılır?

2 detoks nedir detoks nasil yapilir detoks icecekleri uzun detoks diyeti_mini

Uzun süreli detokslar :

Uzun süreli detoks programları, et tüketmeyi bırakmak, şeker ve karbonhidrattan tamamen vazgeçmek, daha çok sebze tüketmek gibi bazı diyet veya beslenme değişikliklerini içermektedir. Aslında bir tür hayat tarzı değişikliği, beslenme tarzı değişikliği yapmaktır. Önemli bir karar olmakla birlikte kısa süreli de olduğu gibi doktor kontrolünde ve tavsiye ettiği beslenme listeleri ile yapılmalıdır. Bu programların da kişiye özel hazırlandığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Uzun süreli detoks programlarına rahatlamayı, motivasyonu, vücudunuzu koşullara alıştırmayı hızlandıracak yoga, meditasyon, pilates gibi pek çok spor-egzersiz programını da dahil edebilirsiniz.

Detoks süresince organik sebze ve meyveler tüketmek gerekli. Ayrıca yeşil çay, papatya çayı gibi bitki çaylarından destek alabilirsiniz. Bunlar hem rahatlatacak hem de vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here