Detoks Nedir? Detoks Nasıl Yapılır?

Bir arınma süreci olan detoks nedir, neden detoks yapılır, detoks nasıl yapılır, evde detoks yapılabilir mi, detoks yaparken nelere dikkat etmek gerekir, detoks içecekleri nasıl hazırlanır? İşte detoks diyetleri hakkında bilmeniz gerekenler

0
919

Detoks Nasıl Yapılır?

1 detoks nedir detoks nasil yapilir detoks icecekleri kisa detoks diyeti_mini

Kısa süreli detokslar :

Bir önceki gün tükettiğiniz ve vücudunuzda fazla yük oluşturduğunu düşündüğünüz gıdalardan arındırmak için 1 veya en fazla 2 günlük kısa detokslar yapılabilir. Bunlarda genellikle sadece organik hazırlanan sebze ve meyve suları tüketilir. Bizim tvden, bazı ünlülerden duyduğumuz detoks uygulamaları da genellikle bu türdendir. Her ay düzenli bu tarz detokslar yapanlar bulunmaktadır. Bu tarz bir program asla uzun süreli bir diyet olamaz. Ayrıca 1-2 günlük bile olsa uzman kontrolünde ve uzman tavsiyesiyle yapılması gereklidir. Çünkü kişiye özel detoks programları hazırlanması gereklidir.

Belirli dönemlerde, uzman kontrolünde yapılan böylesi kısa süreli detoksların faydası da çok olmaktadır.
Detoks sırasında önerilen besinlerden, içecek veya çorbalardan sık öğünler halinde tüketilmektedir. Böylelikle sindirim sorunları giderilmeye çalışılmaktadır. Bunlar arasında bol su tüketmek de zorunlu ikinci koşuldur. Çünkü vücudunuzdaki ödemi atabilmek için suya ihtiyacınız vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here