Yapımı Kolay Detoks İçeceği Tarifi

Limon suyu, zencefil ve tarçın gibi evde bulunan malzemeler ile vücudu arındırıp, gençleşmesine de yardımcı olan detoks içeceği hazırlayabilirsiniz. Peki, detoks nedir ve neden detoks suyu tüketilmelidir? Detoks ile ilgili tüm bilgiler ve de yapımı kolay Detoks İçeceği Tarifi, esraninportresi'nde.

0
1316

Limon suyu, zencefil ve tarçın gibi evde bulunan malzemeler ile vücudu arındırıp, gençleşmesine de yardımcı olan detoks içeceği hazırlayabilirsiniz. Peki, detoks nedir ve neden detoks suyu tüketilmelidir? Detoks ile ilgili tüm bilgiler ve de yapımı kolay Detoks İçeceği Tarifi, esraninportresi’nde.

Modunuzu düşük hissediyor ve bedeninizin temizlenip, yenilenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, vücudunuzu arındırıp gençleşmesine de yardımcı olacak detoks içeceği hazırlayabilirsiniz.

Genellikle sağlık beslenme rejimlerine detokslu içecekler eklenerek, toksinlerin vücuttan atılması sağlanırken daha enerjik hissetmek de amaçlanmaktadır. Ayrıca, birazdan detaylarını aktaracağımız detoks ( okumak isterseniz–> detoks nedir detoks nasıl yapılır ) içeceği tarifi ile kolayca hazırlayabilirsiniz.

Bu detoks içeceğinde kullanacağımız limon suyu, elma sirkesi, zencefil, tarçın ve kırmızı biber, doğal detoksifikasyon için anahtar bileşenlerdir. Bu malzemelerin hem canlandırıcı hem de enerji verici etkisi vardır.

Neden Detoks İçeceği Tüketmeli?

Maalesef sağlığınızı tehdit eden günlük kimyasallara, çevre kirleticilerine ve gıdalarımızdaki ağır metaller, böcek ilacı ve koruyucu maddeler gibi tehlikeli kimyasallara sürekli maruz kalıyoruz.

Yorgun, karamsar, şişmiş ve modunuzun düşük olmasına neden olacak toksikler açısından aşırı yüklenmeyi önlemek için detokslu içeceklerin kullanılması harika bir yöntemdir.

Malzemeler;

 • 1 bardak ılık veya sıcak su 
 • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • ½ – 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
 • ¼ çay kaşığı tarçın
 • 1 çimdik acı biber
 • 1 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)

Elma sirkesi, karaciğerinizi ve lenfatik sisteminizi temizlemeye çalışırken metabolizmanızı ve sindirim işlevinizi iyileştirmektedir.

Limon suyu, vücuda alkali etkisi gösterir ve pH seviyenizi düzenlemeye yardımcı olur. Limon suyu içmek veya meyve sularına eklemek, enerji seviyenizi yükseltmenize, vücudunuzu detoksifiye etmenize, cildinizi parlak tutmanıza (C vitamini sayesinde) ve bağışıklık fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Tarçın, kırmızı biber ve zencefil, iltihaplanmayı azaltmaya, sindirime yardımcı olmaya ve kilo vermeye doğru atılan yararlı bir adım olan metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olan bileşikler içerir. Bu yüzden örneğin zencefil çayı içmek bu kadar popüler (sağlığınızı artıran ve detoksifikasyon sağlayan değerli bileşikler içerir).

Detoks içeceğinize isteğe bağlı olarak bal da ekleyebilirsiniz. Bal, vücudu antioksidanlarla beslerken, içeceğinize biraz tatlılık katar. Damak tadınıza göre buna karar verebilirsiniz.

Detoks içeceği nasıl yapılır?

 1. Detoks içeceğimi yapmamın ilk adımı suyu ısıtmak.
 2. Ardından tek yapmanız gereken malzemelerinizi eklemek. Ilık suyunuza 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek başlayın.
 3. Ardından 2 çorba kaşığı limon suyu ve isteğe bağlı olan 1 tatlı kaşığı balı ekleyin.
 4. Hepsini karıştırın ve detoks içeceğinizin tadını çıkarmaya hazır olun. Hala sıcakken tüketmeyi daha çok sevsem de siz herhangi bir sıcaklıkta içebilirsiniz tabii.

Daha yoğun arınma ve toksinlerin dışarı atılması için iki hafta süreyle yemeklerden yaklaşık 20 dakika önce olmak üzere günde üç kez bu içeceğin tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Vücudunuzu temizlemenin ve enerjinizi artırmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, bu içeceği kahvaltıdan veya öğle yemeğinden önce günde bir kez için.

  • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
  • Güzelliğe pek çok faydası olan ürünler olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle cildinizde test etmelisiniz. (Cilt testi nasıl yapılır–> Cilt alerji testi)
  • aBuradaki malzemeleri ilk defa tükecekseniz veya Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
  • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here